Subota, 07. prosinca 2013. 20:23 Napisao/la  P. M.

Utakmica 9. kola: Primorje EB - Mornar BS 14:7 (4:2, 1:2, 5:2, 4:1)

Jadranska liga vaterpolista - 10. kolo

PRIMORJE EB - MORNAR BS 14:7 (4:2, 1:2, 5:2, 4:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 200. Suci: Matijević (Zagreb) i Laginja (Koper).

PRIMORJE EB: Vićan (9 obrana), Radu 2, Peroš, Krapić, De. Varga 1 (1), Sukno 2, Muslim 2, Petrović 2, Da. Varga 3, Obradović 1, Šetka, Xavi Garcia, Jelovina, Buljubašić 1

MORNAR BS: Bujas (9 obrana), Čagalj, Marinić, Kragić 2, Čorušić, Čalić, Lušić, Letica, Vrdoljak, Stipić, Burić 1, Dužević 1, Ban 1, Anić (2 obrane), Zović 2

Igrač više: Primorje EB 11 (4) Mornar BS 8 (3)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Mornar BS - (-)

Isključenje s pravom zamjene: Stipić (22)

Vaterpolisti Primorja upisali su i devetu ovosezonsku pobjedu u nadmetanju Jadranske lige. Bolji su u posljednjoj utakmici ove kalendarske godine na Costabelli izabranici Ivana Asića bili od splitskog Mornara, rezultatom 14:7. Trebalo je nešto više vremena no inače da se otpor čvrstih gostiju slomi i da se gostujući vratar Bujas probije.

U prve tri minute utakmice Bujas je obranio četiri riječke prigode nakon čega zabija Sukno. Riječani zabijaju još tri puta do prvoga odmora, gosti dvaput. U drugoj dionici slave gosti, na krilima raspoloženog Bujasa koji je sakupio devet obrana, no u drugom je djelu unatoč dobroj njegovoj dobroj predstavi na vrata ušao Anić.

Izlaskom Bujasa nestala je i rezultatska neizvjesnost. U nastavku Primorje pobjeđuje s 9:3, proigrali su pucači (Petrović, Da. Varga), dovoljno za nove bodove i nastavak pobjedničkog niza. Slijede reprezentativne obveze u Svjetskoj ligi, a nova utakmica Primorja na rasporedu je za sedam dana, na bazenu u Utrinama. Ondje će riječki vaterpolisti odigrati susret četvrtzavršnice Kupa protiv Medveščaka.

Zanimljivo je spomenuti da Primorje u ovoj utakmici nije imalo pomoć navijača, između ostalih dobro poznatih feštara s istočne strane bazena, koji su u znak protesta bojkotirali utakmicu budući da ih vaterpolisti Primorja  nisu došli pozdraviti nakon utakmice s Jugom.