A-2 Regionalna liga: Primorjaši poraženi od šibenskog Solarisa u posljednjem kolu doigravanja za prvaka

Subota, 09. ožujka 2019. 21:09 Napisao/la  V. P.

Utakmica 5. kola: Primorje EB - Solaris 4:7 (3:3, 0:1, 0:2, 1:1). Primorjaši su prvenstvo završili na četvrtom mjestu sa 31 bodom. Prvo mjesto i plasman u A1 osigurala je Budva, dok će drugoplasirani Solaris u doigravanje

Duje PEroš (Primorje EB) i Karlo Erak (Solaris)
Duje PEroš (Primorje EB) i Karlo Erak (Solaris) Foto: VK Primorje EB

A2 Regionalna liga - doigravanje 5. kolo

PRIMORJE EB - SOLARIS 4:7 (3:3, 0:1, 0:2, 1:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 100

Suci: Matijević i Gavrilović (oba Zagreb). Delegat: Vlašić (Zagreb)

PRIMORJE EB: Čubranić 12 obrana, Čunko, Brubnjak, Putt 2, Peroš 1, Blažić 1, Tkač, Rakovac, Marić, Vrlić, Paparić, Augusti, Milošević, Car

SOLARIS: Šparada 10 obrana, Malenica, Komadina, Štrkalj 1, Begović 1, Erak, Vlahović 3 (1), Pelicarić 1, Bušelić 1, Bulat, Lipar, Koprčina, Jukić, Kreković

Igrač više: Primorje EB, Solaris

Peterci: Primorje EB /, Solaris 1 (1)

Tri isključenja: Erak, Kreković (Solaris)

Isključenje bez prava zamjene: Komadina (Solaris) 12

Vaterpolisti Primorja Erste bank poraženi su od šibenskog Solarisa u posljednjoj utakmici doigravanja za prvaka.

Primorjaši su dobro otvorili utakmicu, čak i poveli 3:1, no zatim su stali, a Solaris je preuzeo igru u svoje ruke.

Domaći su čak 24 minute igrali bez pogotka.

Primorjaši su prvu dobru priliku sa igračem više propustili nakon što je Brubnjak dao previsoku loptu Blažiću, dok je na drugoj strani Vlahović doveo Solaris u vodstvo u 2. minuti - 0:1.

Blažić se ipak iskupljuje i donosi domaćima izjednačenje u 3. minuti.

Štrkaljevo isključenje potom ne koristi Vrlić kojemu vratar Šparada brani udarac.

No, Šparada je kapitulirao pred Perošem u 5. minuti za vodstvo domaćih od 2:1.

Minutu kasnije Putt koristi isključenje Koprčine za 3:1.

Car radi peterac kojeg u pogodak pretvara Vlahović za 3:2.

Vratar Čubranić brani Krekovićev pokušaj s igračem više minutu i 40 prije kraja, a Car pogađa stativu na drugoj strani.

Peroševo isključenje 46 sekundi prije kraja iskoristio je Pelicarić za izjednačenje 3:3.

U drugojčet rtini, do izražaja su ponajprije došli vratari.

U 12. minuti Komadina je zaradio isključenje bez prava zamjene.

Čubranić i Šparada preuzelis u glavne uloge, kao i čvrste obrane, no u 13. minuti Čubranića je probio Vlahović za 3:4.

Zatim, Perošu brani Šparada nakon isključenja Krekovića.

Erak i Vrlić zaradili su obostrano isključenje dvije minute prije kraja druge dionice, a nakon što je Rakovac isključen, zadnji napad Šibenčani ne koriste zahvaljujući novoj, sedmoj obrani Čubranića.

U trećoj dionici riječki vaterpolisti ponovno ne uspjevaju pronaći put do mreže gostiju.

Solaris je va puta iskoristio igrača više, prvo Štrkalj u 19. minuti za 3:5, a zatim i Begović minutu kasnije za 3:6.

U samoj završnici četvrtine Paparićev pokušaj brani Šparada koji se pokazao kao nesavladiva prepreka.

Riječanima je ponovno pripao prvi napad u posljednjoj dionici, ali i on je ostao neiskorišten, no na sreću i šibenski.

Paparić iz blizine loptu šalje preko gola gostiju u 26. minuti, a Čubranić brani udarac Koprčine.

Puttovo isključenje donijelo je brojčanu premoć Solarisu koju je iskoristio Bušelić u 29. minuti i pogodio za 3:7.

Uzvratio je Australac Putt pogotkom za 4:7, također koristeći priliku s igračem više.

Bio je to prvi pogodak Primorjaša nakon 6. minute i prvog Puttova pogotka, imali su čak 24 minute posta.

Primorjašima je ovo posljednja utakmica u sezoni A 2 Regionalne lige, te im slijedi mjesec dana odmora do natjecanja u prvenstvu Hrvatske.