A-2 REGIONALNA LIGA Vaterpolisti Primorja lakoćom ostvarili prvu pobjedu u Ligi za prvaka

Četvrtak, 06. veljače 2020. 21:08 Napisala  Valentina Prokić

Pedesetak pripadnika Armade glasnom podrškom pomogli Primorjašima na putu do pobjede protiv Vojvodine

Primorje EB do pobjede nad Vojvodinom i uz pomoć Armade
Primorje EB do pobjede nad Vojvodinom i uz pomoć Armade Foto: VK Primorje EB

A-2 Regionalna liga - Liga za prvaka 1. kolo

PRIMORJE ERSTE BANK - VOJVODINA 12:5 (5:2, 2:1, 2:1, 3:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 200

Suci: Gavrilović (Zagreb) i Virijević (Zrenjanin)

Delegat: Kučinić (Zagreb)

PRIMORJE EB: Čubranić (8 obrana), Ćunko 2, Petrić 1, Burburan 1, Brubnjak 1, Blažić, Tkač 1, Rakovac, Augusti 2, Vrlić 1, Babić, Paparić 1, Milošević, Car 2 (1)

VOJVODINA: Šantalab (5 obrana), Vujković, Maksimović 3 (1), Marinković, Kovačević, Murišić, Prekogačić, Ćatović 2, Tubić, Stojčić, Bolović, Mitrović, Popadić, Marić

Realizacija igrača više: Primorje EB 2 (7), Vojvodina 2 (7)

Peterci: Primorje EB 1 (1), Vojvodina 1 (1)

Humanitarna akcija "Mosa Bavlju" na bazen je dovela pedesetak pripadnika Armade koji su glasnom podrškom pomogli Primorjašima na putu do nove pobjede.

Uoči početka bazenom su prodefilirali zlatni kadeti koji su proteklog vikenda osvojili naslov prvaka na prvenstvu Hrvatske održanom na Korčuli.

Mjesto na tribinama zauzeo je i bivši predsjednik HVS-a i Primorja Predrag Sloboda.

Sven Augusti je bio taj koji je načeo mrežu Vojvodine nakon minutu i 20 sekundi igre.

Napad gostiju, riječki vaterpolisti uspješno su blokirali te su poveli 2:0 golom Ćunka.

Ćatović ipak uspjeva pogoditi mrežu domaćih u sljedećem napadu, ali nakon što su Riječani propustili realizirati još jedan napad, nisu ni gostima dozvolili izjednačenje.

Petrić pogađa za 3:1, a zatim Babić radi peterac koji uspješno realizira Maksimović i dovodi ponovno goste na minus jedan, 3:2.

Primorjaši ipak ne dozvoljavaju ništa više od toga, Paparić koristi igrača više za 4:2, a zatim Tkač pogađa za 5:2 33 sekunde prije kraja prve četvrtine.

Ćatović je bio taj koji je uspio uloviti obranu i vratara Čubranića na spavanju na otvaranju druge četvrtine i smanjiti na 5:3.

Isključenje Marinkovića Primorjaši završavaju krivim dodavanjem, ali na drugoj strani Marić pogađa stativu.

No, neprecizni su i domaći, a brzopletost rezultira greškama koje na sreću gosti ne koriste.

Sušne minute prekida Brubnjak pogotkom u 14. minuti za 6:3.

Gosti pogađaju svoju treću stativu u drugoj četvrtini, a Igor Hinić zove kratak predah.

Ćunko pogađa u posljednjoj minuti za 7:3, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Gosti treću dionicu otvaraju četvrtom stativom, a za Primorjaše ponovno pogađa Sven Augusti za 8:3.

Vrlić povisuje na 9:3 minutu kasnije, a igrača više u 22. minuti koristi Makismović za svoj drugi pogodak - 9:4.

Nakon par grešaka na otvaranju posljednje četvrtine, Car trese mrežu Vojvodine za 10:4 pet i pol minuta prije kraja.

Vrlićevi isključenje, gosti pokušavaju iskoristiti, ali vratar Čubranić odbija udarac, lopta ipak završava u rukama domaćina.

Na drugoj strani domaći ne uspjevaju iskoristiti sekunde za napad, a Makismović iz daljine uspjeva prevariti Čubranića i pogoditi za 10:5.

Trener Primorjaša Hinić zove odmor, ali prvi napad završava lošim udarcem domaćih.

Čubranić još jednom zaustavlja goste, a u novom domaćem pokušaju Marić radi peterac kojega realizira Bojan Car za 11:5 dvije minute prije kraja.

Noa Burburan ostaje sam i lagano prebacuje vratara Šantalaba za visokih 12:5.

Novu utakmicu Primorjaši igraju već u utorak na Kantridi protiv Naisa iz Niša.