Primorje Aqua Maris najuspješnije na Kupu Hrvatske u tehničkim vještinama

Utorak, 03. prosinca 2019. 19:54 Napisao/la  SC
Primorje Aqua Maris najuspješnije na Kupu Hrvatske u tehničkim vještinama

 Riječki Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris novu natjecateljsku sezonu započeo je nastupom na Kupu Hrvatske u tehničkim vještinama (popularno zvanih figure) održanom 1. prosinca ove godine u Sisku.

Kup je održan u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja, a priređivač i domaćin bio je Klub sinkroniziranog plivanja Sisak iz Siska.

Na Kupu je nastupilo ukupno 130 plivačica iz 7 hrvatskih klubova iz Rijeke, Siska i Zagreba.

Natjecanje u tehničkim vještinama je svake godine uvod u novu sezonu, a od ove sezone u ovom natjecanju uvedene su i ekipne nagrade (boduje se 8 najbolje plasiranih iz svake dobne skupine) te se proglašava i pobjednik po dobnoj skupini.

Riječke plivačice osvojile su ukupno 5 medalja; 3 zlatne, 1 srebrne i 1 brončanu te su (treću godinu zaredom) najuspješnije na Kupu.

Zlatne medalje su osvojile Matea Butorac u dvije kategorije (juniorke i seniorke) i Katja Bedić (kadetkinje).

Srebrna je bila Magdalena Radovčić (seniorke), a brončana Ena Peričić (kadetkinje).

Klub je osvojio titule najuspješnijih u čak tri od ukupno četiri dobne skupine; najbolji je bio u kategorijama kadetkinje, juniorke i seniorke.

Primorjašica Matea Butorac postaje sve neuhvatljivija i u ovom trenutku sigurno je broj 1 u hrvatskom sinkro plivanju.

Tako je u juniorskoj odnosno seniorskoj konkurenciji premoćno osvojila zlato sa skoro 5 bodova prednosti (točno 4,4663 u juniorkama i 4,7949 u seniorkama).

Rezultati osvajačica medalja po dobnim skupinama:

kadetkinje
1. Katja Bedić, KSP Primorje Aqua Maris 58,2396
2. Dorotea Zlabnik, ŠASK 57,2486
3. Ena Peričić, KSP Primorje Aqua Maris 56,7757

mlađe juniorke
1. Klara Orehovec, Medveščak 61,2704
2. Laura Hohnjec, Mladost 60,6224
3. Korina Jelić, Medveščak 59,4617

juniorke
1. Matea Butorac, Primorje Aqua Maris 72,8224
2. Klara Šilobodec, Medveščak 68,3561
3. Lana Palijan, Medveščak 68,2597

seniorke
1. Matea Butorac, Primorje Aqua Maris 73,8045
2. Magdalena Radovčić, Primorje Aqua Maris 69,0096
3. Lana Palijan, Medveščak 68,5033

Najuspješnije plivačice ekipno,
kadetkinje: Katja Bedić, Ena Peričić, Paula Biagini, Rita Rančev, Vita Pavletić, Klara Vidas, Megan Drača i Tina Račić
juniorke: Matea Butorac, Ivana Radetić, Petra Premuš, Ivona Stojšić, Maria Glavačević, Tia Elena Fućak, Andrea Kosanović i Ana Kus
seniorke: Matea Butorac, Magdalena Radovčić, Maria Glavačević, Ivana Radetić, Ivona Stojšić, Petra Premuš, Andrea Kosanović i Tia Elena Fućak

Riječke plivačice su vodile njihove trenerice Valeria Petrachina (juniorke i seniorke), Marija Šavko (kadetkinje) te Marta Jeličić i Jelena Garabiljević (mlađe juniorke).

Vrhovni sudac natjecanja bila je riječka sutkinja Rebecca Domika.

Za plivačice Primorje Aqua Marisa nema predaha, odmah nastavljaju s pripremama za Božićnu reviju koja će se na Bazenima Kantrida održati u nedjelju, 15. prosinca.

Copyright © SportCom.hr :: Dizajn i izrada StudioIT