SINKRONIZIRANO PLIVANJE

Primorje Aqua Maris nadmoćno osvojilo titulu

Ponedjeljak, 27. svibnja 2019. 11:26 Napisao/la  SC

Riječke plivačice  osvojile četiri zlatne i jednu brončanu medalju te tako postale apsolutne prvakinje države u seniorskoj konkurenciji drugu godinu zaredom

Državne prvakinje s trenericom

Plivačice Primorje Aqua Marisa su na Državnom seniorskom prvenstvu u sinkroniziranom plivanju održanom 25. i 26. svibnja 2019. u Zagrebu osvojile su četiri zlatne i jednu brončanu medalju te tako postale apsolutne prvakinje države u seniorskoj konkurenciji drugu godinu zaredom.

Riječke sinkro plivačice dominirale su u svim disciplinama i medalje su osvajale s velikom bodovnom prednošću, a samo su u disciplini duet dozvolile zagrebačkom Medveščaku da im se približi.

Riječka ekipa je tako najbolja s osvojenih ukupno pet medalja, a uz riječke sinkrice medalje su osvojile još i plivačice zagrebačkog Medveščaka, ukupno 4 srebrne, a medalje su osvojile i plivačice ŠASK-a iz Zagreba (2 brončane) i Mladosti iz Zagreba (1 brončana).

I ove godine imali smo priliku vidjeti nastup jednog mix dueta iz splitske Dolfine.

Za Primorje Aqua Maris nastupile su Tea Mustać, Magdalena Radovčić, Matea Butorac, Katja Turković, Ani Jurković, Elena Galović, Paola Poklepović, Maria Glavačević, Ivona Stojšić, Ivana Radetić, Enea Šebelja i Andrea Kosanović.

Trenerica seniorske ekipe je Valeria Petrachina.

U disciplini solo prvakinja države postala je Matea Butorac, najbolja hrvatska sinkro plivačica, a osvojila je zlato i u duetu s Teom Mustać te je četiri osvojene zlatne medalje najuspješnija seniorka Republike Hrvatske ove sezone. Drugi duet u sastavu Ivona Stojšić i Ivana Radetić osvojio je broncu.

Veliki je ovo uspjeh za riječku seniorsku ekipu koju čine velikom većinom juniorke po godištu.