PH u Plivanju: Saemundsson i Ercegović zlatni, Ana Matković brončana

Četvrtak, 19. ožujka 2015. 21:37 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Prvog dana zimskog Prvenstva Hrvatske koje se od 19. Do 22.03. održava u Rijeci Primorjaši su osvojili tri zlatne medalje i jednu brončanu medalju

Tradicionalno na početku prvenstva Hrvatske na rasporedu su bile duge discipline. Mlađi senior Primorja Sven Arnar Saemundsson osvojio je zlatnu seniorsku medalju u disciplini 1500 metara slobodno isplivavši dionicu u vremenu 16:09.68. Saemundsson je osvojio zlato i u mlađe seniorskoj konkurenciji.

Zlato Marinu Ercegoviću
Mlađi junior Primorja osvojio je zlatnu medalju u disciplini 1500 metara slobodno isplivavši tu dionicu u vremenu 16:43.36. Ercegović je popravio svoj dosadašnji rezultat za više od 57 sekundi. Ercegovića kao i Saemundssona trenira Vlado Petković.

Brončanu medalju osvojila je Ana Matković u disciplini 800 metara slobodno. Ana je dionicu otplivala u vremenu 9:18.40.

U petak ujutro u 9 sati na rasporedu su kvalifikacije i kadetska finala. Finalni program na rasporedu je od 17 sati a plivaju se slijedeće discipline:

400 slobodno Ž, 400 slobodno M, 200 mješovito Ž, 200 mješovito M, 50 prsno Ž, 50 prsno M, 50 leđno Ž, 50 leđno M, 100 leptir Ž, 100 leptir M, 4x200 slobodno Ž i 4x200 slobodno M