PH u plivanju: Uoči posljednjeg dana Primorjašice vode sa 902 boda, Primorjaši treći sa 826,5 bodova

Subota, 29. ožujka 2014. 22:53 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Trećeg dana prvenstva zlatne medalje za Primorje osvojili su Dominik Straga, Teo Kolonić, Sanja Jovanović i ženska štafeta Primorja u disciplini 4x100 m slobodno.

Trećeg dana Prvenstva Hrvatske Dominik Straga osvojio je zlatnu medalju na 200 metara slobodno 1:52,32. U istoj disciplini do trećeg mjesta i brončane medalje doplivao je Luka Matacin s vremenom 1:54,38 što mu je bilo dovoljno za zlato u mleđeseniorskoj konkurenciji.

Sanja Jovanović osvojila je zlatnu medalju ispred klupske kolegice Željane Knežević u disciplini 50 metara slobodno. Željana Knežević polako se vraća u formu nakon operacije slijepog crijeva u prosincu prošle godine, a to dokazuje i njeno plivanje u štafetnim utrkama.

Zlatni je bio i Teo Kolonić u disciplini 200 metara leđno s vremenom 2:02,68.

Na kraju trećeg dana ženska štafeta Primorja CO u sastavu Ana Petrović, Željana Knežević, Ana Matković i Sanja Jovanović osvojila je zlatnu medalju u utrci 4x100 m slobodno, dok je muška štafeta u sastavu Lovro Draginić, Luka Matacin, Teo Kolonić i Dominik Straga osvojila srebro. Srebrna je bila i Ana Matković u disciplini 200 m slobodno s vremenom 2:07,27.

Ana Petrović osvojila zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji i treće mjesto u mlađeseniorskoj s vremenom 2:09,53. Ana Petrović doplivala je do srebrne medalje u juniorskoj i brončane medalje u mlađeseniorskoj konkurenciji u disciplini 50 metara slobodno s vremenom 27,05

Ema Krajinović osvojila je brončanu medalju mlađejuniorskoj konkurenciji u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:17,71

Saša Gerbec osvojio je brončanu medalju u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:03,92

Lucija Deranja osvojila je zlatnu medalju mlađeseniorskoj konkurenciji u disciplini 200 m leđno s vremenom 2:25,96. Isplivano vrijeme Luciji je bilo dovoljno za srebro u juniorskoj i broncu u mlađeseniorskoj konkurenciji.

U nedjelju posljednjeg dana na rasporedu su discipline 50 m leptir, 200 m prsno, 100 m leđa, 100 m slobodno i 400 m mješovito. Kvalifikacije su na rasporedu od 9 sati, a poslijepodnevna finala od 17 sati.