PH u plivanju: Saemundsson srušio 18 godina star rekord na 400 metara slobodno

Ponedjeljak, 28. srpnja 2014. 00:26 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Posljednjeg dana PH za Primorje CO zlatne medalje su osvojili Sanja Jovanović i Matej Maras, te ženska štafeta 4 x 100 m slobodno.

Posljednjeg dana prvenstva Hrvatske plivač Medveščaka i buduća akvizicija Primorja CO Sven Arnar Saemundsson srušio je apsolutni rekord Hrvatske Miroslava Vučetića iz 1996. godine. Kako je Saemundsson još uvijek junior srušio je i juniorski te mlađe seniorski rekord Hrvatske koji su također bili u vlasništvu Vučetića. Saemundsson je po izlasku iz bazena dobio gromoglasan pljesak i ovacije ispunjenih tribina vanjskog plivališta SRC Mladosti.

Prije početka posljednjeg finalnog dijela programa uručene su nagrade najboljima u HPS-ovim mini Grand prixima. Pobjednik Mini GP u kadetskoj konkurenciji plivač Jadrana Karlo Noah Paut popravio je svoj kadetski rekord na 100 m slobodno za 6 stotinki i on sada iznosi 52.36.

Ema Krajinović zlatna
Mlađa juniorka Primorja CO Ema Krajinović osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 m prsno s vremenom 2:46.20. Isplivano vrijeme Emi je bilo dovoljno za juniorsku i mlađe seniorsku broncu.

Primorjašica Sanja Jovanović u disciplini 100 m leđno osvojila je zlatnu medalju s isplivanim vremenom 1:03.29. Zlatnu medalju posljednjeg dana osvojio je i Primorjaš Matej Maras u disciplini 200 m prsno s vremenom 2:20.65.

Antonio Rajković srebrni
Kadet Primorja CO Antonio Rajković osvojio je jedinu pojedinačnu kadetsku medalju i to srebro u disciplini 200 m prsno s isplivanim vremenom 2:39.36.

Željana Knežević u disciplini 100 m slobodno osvojila je svoju treću pojedinačnu srebrnu medalju s vremenom 57.33. Do srebra je doplivala i Ana Matković u disciplini 400 m slobodno s vremenom 4:30.96. Srebro je za stotinku u disciplini 400 m slobodno izmaklo Andreju Ivanoviću (4:04.83) i morao se zadovoljiti broncom.

Ženska štafeta Primorja CO 4 x 100 slobodno još uvijek je neprikosnovena u Hrvatskoj. Ana Petrović, Željana Knežević, Ana Matković i Sanja Jovanović osvojili su zlatnu medalju s vremenom 3:57.77. Muška štafeta Primorja CO bez Dominika Strage nije se mogla uključiti u borbu za medalje. Na kraju su osvojili četvrto mjesto.

Ana Petrović zlatna
Juniorka Primorja Ana Petrović osvojila je zlatnu medalju u disciplini 100 m slobodno s vremenom 58.97. Ovo isplivano vrijeme Ani je donijelo srebrnu medalju u mlađe seniorskoj konkurenciji.

U ukupnom poretku plivačica prvo mjesto osvojilo je Primorje CO s osvojenih 1866 bodova, drugo mjesto pripalo je Mladosti sa osvojenih 1574 boda, a treće mjesto osvojile su plivačice je ZPK-a sa 1280 bodova. Od riječkih klubova u poretku plivačica Nevera je osvojila 16. Mjesto sa 203 boda.

U muškoj konkurenciji pobjednici su plivači Mladosti s osvojenih 1840 bodova, na drugom mjestu završili su plivači ZPK-a sa 1719 bodova a treće mjesto pripalo je plivačima Medveščaka sa 1443 boda. Primorje je osvojilo četvrto mjesto sa 1242 boda. PK Nevera osvojila je 21. mjesto sa osvojenih 101 bod.