SEDMI NA SVIJETU

Maro Miknić u finalu treći put srušio rekord u dva dana

Srijeda, 06. rujna 2023. 18:19 Napisao/la  B. K.

Miknić bi s ovim rezultatom osvojio srebro na Europskom prvenstvu, koje se u srpnju održalo u Beogradu

Maro Miknić
Maro Miknić

Maro Miknić je sedmi junior na svijetu u disciplini 100m delfin, plivač riječke Nevere u finalu utrke na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu treći put u dva dana srušio je hrvatski juniorski rekord koji sada iznos 53,20 sekundi.

Koliko je ovaj rezultat velik, ukazuje podatak da bi Miknić s ovim rezultatom osvojio srebro na Europskom prvenstvu, koje se u srpnju održalo u Beogradu.

Na Europskom prvenstvu Miknić je završio utrku na petom mjestu, prvi put je plivao ispod 54 sekunde (53,99).

U nepuna dva mjeseca popravio je osobni rekord za gotovo sekundu!

Svjetski prvak postao je Casper Puggard iz Danske (52,30), drugi je bio Kinez Xizhe Wang (52,65), a treći Lukas Edl iz Austrije (52,68).

Prvih šest plivača plivali su u finalu ispod 53 sekunde, Miknić je sve bliže granici.

U četvrtak Miknić pliva kvalifikacije na 50m delfin, gdje se može očekivati još lijepih vijesti.