Oduševljava broj prijava – čak 101 i to iz četiri zemlje. Ovo je jedino međunarodno  autoslalom natjecanje u Hrvatskoj, boduje se i za FIA-CEZ slalom Trophy – Prvenstvo Srednjeeuropske zone
Finski “Audi” Jani Lehtija pobjednik je jedrenja u četvrtak u skupini “A” čime se izjednačio u broju prvih mjesta s “Aquilom” i “Quebramarom”
Automobilistička poslastica bit će nastup trostrukog pobjednika rallya Novi Vinodolski  Juraja Šebalja i njegova suvozača Tonija Klinca, od ove sezone članova AKK „Sveta Nedelja“
Jedriličari su mogli osjetiti  snagu vjetra preko 35 čvorova, koji je prekinuo prvo jedrenje
Mlaka je na Final Fouru u Varaždinu prvo u polufinalu svladala Đakovo 8:0, a onda u finalu slavila protiv Zagreba s uvjerljviih 7:1
Junakom dana može se proglasiti riječkog automobilistu Sinišu Krainca koji je izvrsnom drugom vožnjom (2:21,282 minuta) nadoknadio zaostatak za konkurentima vozeći čak pet sekundi brže od prve utrke čime je osvojio drugu poziciju „generalke“
Rutu Rijeka - Omišalj - Rijeka posada Casalija odjedrila je za 3 sata, 46 minuta i 22 sekunde
Na pola rute u Omišlju prvi je okrenuo Casali (Samo Žvan), za njim Veliki Viharnik (Dušan Puh), Megaenergija (Uroš Žvan), Shinning Umago Maxi (Željko Perović)...