SP U KARATEU

Jelena Kovačević osvojila srebrnu medalju

Subota, 24. studenog 2012. 14:20 Napisao/la  SC

Dosta sam razočarana, rasplakala sam se, ne radi se svaki dan finale, još pred tolikim brojem ljudi, kaže Kovačević

Opatijka Jelena Kovačević osvojila je srebro na 21. Svjetskom prvenstvu u karateu što se održava u Parizu. Aktualna europska prvakinja je u finalu kategorije do 55 kilograma izgubila od Francuskinje Lucie Ignace (1:3). Kovačević (28) je to osma medalja na velikim natjecanjima, a srebro je zaslužila nakon što je do finala stigla bez izgubljenog boda.

No, u odlučujućoj borbi nije mogla protiv Francuskinje, koja je nošena navijanjem pune dvorane Bercy od početka nametnula tempo, povevši s 3:0. Kovačević je do kraja borbe uspjela smo osvojiti počasni bod.

- I ja sam očekivala zlato, pa sam razočarana. Spremna sam, za to sam trenirala, ali u Bercyju je to bilo nemoguće. No, bez obzira što postoji žal za zlatom, srebro mi predstavlja veliko zadovoljstvo jer stvarno nije bilo lako. Dosta sam razočarana, rasplakala sam se, ne radi se svaki dan finale, još pred tolikim brojem ljudi, kazala je Jelena Kovačević.

Azra Saleš, članica Opatije, nije uspjela osvojiti brončanu medalju, u borbi za odličje pobijedila ju je Egipćanka Abd Elhamid 0:6.

Hrvatska će drugu priliku za zlato imati u nedjelju kada žensku ekipu u sastavu Čelan, Martinović, Saleš i Tubić očekuje finale s Francuskinjama. Finale počinje u 12.20 sati.