Veronika Šokota osvojila srebro u bacanju koplja

Četvrtak, 10. kolovoza 2023. 20:06 Napisao/la  Boris Kirinčić

Veronika je djevojka koju krase talent, upornost, ambicija, može se reći da je veliki borac, baš kao što joj je bio otac Slobodan Šokota

Veronika Šokota

Veronika Šokota ostvarila je fenomenalan uspjeh, osvojila je srebrnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u atletici u Izraelu, što je ujedno i jedina hrvatska medalja na ovom prvenstvu.

Atletičarka Atletskog kluba Kvarner u trećem pokušaju bacila je koplje na daljinu 55,41m, što se pokazalo dovoljnim za drugo mjesto.

Prva je bila Adriana Vilagoš iz Srbije (58,38), a treća Fanni Kover iz Mađarske(53,09).

Dodajmo da je sjajan rezultat ostvarila još jedna hrvatska predstavnica, šesnestogodišnja Vita Barbić (50,36), koja je osvojila 4. mjesto.

Veronika je djevojka koju krase talent, upornost, ambicija, može se reći da je veliki borac, baš kao što joj je bio i otac Slobodan Šokota, koji 11 puta bio prvak Jugoslavije u full-contactu, a riječkom sportu donio je titulu viceprvaka svijeta.

Sada je titula viceprvakinje Europe u Veronikinim rukama!

A toliko je priželjkivala medalju!

Prije dvije godine na Europskom juniorskom prvenstvu u Tallinnu bila je peta, prošle godine bila je četvrta na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Kolumbiji, gdje je bez postolja ostala u zadnjoj seriji.

Poslije tog prvenstva srušila je hrvatski juniorski rekord (58,30) koji je do tada držala još jedna atletičarka Atletskog kluba Kvarner, Sara Kolak.

Time je najavila da u ovu sezonu ulazi sa velikim ambicijama.

Nakon sedam godina provedenih u Zadru, vratila se u rodnu Rijeku.

Ove godine osvojila je zlatnu medalju na mlađe seniorskom Europskom bacačkom kupu u portugalskoj Leiriji.

Sada je ostvarila ono što joj je nedostajalo, osvojila je medalju na Europskom prvenstvu.

Veronika ima trenera koji zna kako se osvajaju medalje, trenira u Celju s Andrejom Hajnšekom, čovjekom koji je Saru Kolak doveo do europske bronce i olimpijskog zlata, trenirao je Lauru Štefanac koja je olimpijski pobjednik i svjetska rekorderka gluhih.

Očito postoji da postoji veza između slovenskog trenera i bacačica koplja Atletskog kluba Kvarner, Veronikin san je olimpijsko odličje!