PRVA LIGA NOGOMETAŠICA

Rijeka Jack Pot osvojio naslov viceprvaka

Ponedjeljak, 13. svibnja 2013. 09:07 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Viktorija - Rijeka JP 0:4. Po drugi put u pet sezona riječke nogometašice postale viceprvakinje

Prva liga nogometašica, 19. kolo

VIKTORIJA - RIJEKA JACKPOT 0:4

Stadion Slobodnica. Gledatelja: 20. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica).

Strijelkinje: 0:1 Juko (10'), 0:2 Valušek (27'), 0:3 Cicijelj (52'), 0:4 Sudan (81').

VIKTORIJA: Bašić, Čubić, Martinović, Zečević, Stipančević, Lovrić (od 66' Bradarić), Ravnjak (od 78' Kolundžić), Dodiković, Muratović (od 56' Damjanović), Pemper, Janković (od 81' Pavković).

RIJEKA JACKPOT: Karnjus, Horvat (od 73' Konestabo), Sudan (od 83' Bretnar), Klarić, Turkanović, Cicijelj, Juko, Jurić, Čop, Valušek, Stipančević (od 46' Pavlić).

Rijeka Jack Pot
Ove sezone obol odličnoj sezoni dale su: Jelena Jurić, Martina Čop, Paola Herc, Mija Mrakovčić, Ana Horvat, Dušanka Juko, Leana Zandona, Doris Turkanović, Sandra Morožin, Katarina Konestabo, Antonija Pavlić, Silvija Makar, Valentina Stipančević, Andrea Valušek, Barbara Legin, Perica Cicijelj, Sara Klarić,Martina Jerbić, Anamarija Barišić, Marina Vicić, Branka Karnjus i Mirna Sudan. Ekipu je vodio trener Robert Krznarić.

Nogometašice Rijeka Jack Pota viceprvakinje su Hrvatske! Po drugi put u pet sezona, od kada se natječu u Prvoj ligi, riječke nogometašice, osvojile su titulu viceprvakinja. Veliki je to uspjeh riječkih sportašica, ako se u obzir uzme činjenica da dugi niz godina hrvatskim ženskim nogometom dominira gotovo nepobjediva ekipa ŽNK Osijek.

Pobjedom u 19.kolu nad ekipom Viktorije iz Slavonskog Broda s 4:0 u gostima Riječanke su naslov viceprvakinja osvojile dva kola prije kraja prvenstva, ispred trenutno trećeplasiranog Agrama imaju osam bodova. Preko Dušanke Juko Riječanke su povele u desetoj minuti susreta, a u dvadeset i sedmoj minuti vodstvo je povećala Andrea Valušek. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Rezultati
Rezultati 19. kola.: Viktorija - Rijeka Jack Pot 0:4, Pregrada - Dinamo 6:2, Marjan - Osijek 0:13. Poredak: Osijek 48, RJP 34, Agram 26, Pregrada 22, Dinamo 21, Marjan 9, Viktorija 6.

U nastavku je u pedeset i trećoj minuti domaća vratarka Bašić kapitulirala treći put. Strijelkinja je bila Perica Cicijelj, a pobjedu je u osamdeset i prvoj minuti zasladila Mirna Sudan četvrtim pogotkom za Riječanke.

Do kraja prvenstva Riječankama predstoje tri, možda i pet utakmica. Dvije su prvenstvene, jedna polufinalna u Kupu. Ako Riječanke prođu polufinalnu Kup utakmicu, mogla bi se ponoviti sezona 2010./2011., kada su Riječanke uz naslov viceprvakinja bile i finalistice Kupa Hrvatske.