PRVA LIGA NOGOMETAŠICA

Rijeka Jack Pot uvjerljivo nadigrala Marjan

Ponedjeljak, 27. svibnja 2013. 09:27 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Rijeka Jack Pot - Marjan 5:0 (Juko 9',  63', Jurić 78', 85', Stipančević 82')

Prva liga nogometašica, 20. kolo

RIJEKA JACK POT - MARJAN 5:0

Igralište Rujevica. Gledatelja: 50. Sutkinja: Marija Jurinić (Jastrebarsko).

Strijelci: 1:0 Juko (9'), 2:0 Juko (63'), 3:0 Jurić (78'), 4:0 Stipančević (82'), 5:0 Jurić (85').

RIJEKA JACK POT: Karnjus, Horvat, Čop (od 77' Brentar), Klarić, Cicijelj (od 46' Konestabo), Jurić, Morožin, Pavlić (od 50' Barišić), Sudan, Stipančević.

MARJAN: Dilberović, Goreta, Vardić, Mesarek, Dodig, Balić, Hadžović, Radovanović, Kurteshi, Ćurić.

S pet pogodaka u mreži Marjana, koji je doputovao s deset igračica, riječke nogometašice oprostile su se od domaće publike što se ovosezonskih prvenstvenih susreta tiče. Pravo je čudo da konačni rezultat nije ubilježen nakon samo prvog dijela utakmice, jer kada se zbroje sve grede i stative koje su Riječanke umjesto mreže uspjele pogoditi, došlo bi se do većeg broja. No prvi je dio završio sa mršavih 1:0 pogotkom koji  je postigla "devetka" Juko u devetoj minuti.

Marjan je već nekoliko sezona "crna mačka" Jack Pota. Riječke nogometašice protiv ove ekipe tradicionalno igraju u grču, teško probijaju bunker, te pobjede uglavnom ne bilježe mnogo golova u mreži. Ove sezone osim ekipe Agrama (jedna utakmica) i Osijeka (sve tri prvenstvene), upravo je ekipa Marjan uspjela Jack Potu uzeti bodove u splitskom susretu koji je završio bez golova.

No, drugo poluvrijeme Riječanke prebacuju u brzinu više i konačno probijaju bunker Marjanki koje su na ovo gostovanje doputovale sa samo deset igračica.

Nakon niza izglednih prilika, u kojima su lopte završavale u gol autu ili po gredama i vratnicama, Juko u 63. minuti iz daljine po drugi put uspijeva matirati gostujuću vratarku Dilberović.

I čini se da je to bio recept kako dalje. Isto ponavlja Jurić u 78. minuti, te Stipančević u 82.
I pred sam kraj susreta kapitenska majstorija Jelene Jurić. Nakon niza Jeleninih udaraca iz kornera, koji nisu uspjeli poslužiti igračicama za postizanje gola, jedan je takav udarac, direktno iz kornera loptu poslao u mrežu Marjana za konačnih 5:0.

Ova pobjeda nije ništa bitno promijenila u statusu Riječanki na prvenstvenoj tablici. Naime, Rijeka Jack Pot je već prošlog tjedna osigurao naslov viceprvaka.