Antonio Franko pobijedio u La Coruni, najbolji hrvatski paratriatlonac ostvario glavni cilj

Nedjelja, 19. lipnja 2022. 18:47 Napisao/la  KS

Paratriatlonac iz Kraljevice zaradio novih 450 bodova i izbio na sedmo mjesto svjetske rang ljestvice

Antonio Franko, najbolji hrvatski paratriatlonac, osvojio je prvo mjesto na utrci Svjetskog kupa u paratriatlonu, održanoj u nedjelju u španjolskoj La Coruni.

Franko je dominirao čitavim tijekom utrke, njegova pobjeda u konačnici niti jednom nije bila upitna, ovoga puta nije imao nikakvih nenadanih poteškoća, što mu je dodatno olakšalo posao.

Ovom pobjedom 29-godišnji paratriatlonac iz Kraljevice zaradio je novih 450 bodova i izbio na sedmo mjesto svjetske rang ljestvice u svojoj kategoriji, što mu jamči nastup na Svjetskom prvenstvu u studenom, što je glavni Frankov cilj ove sezone.