Prva liga: Kuglačice Mlake slavile protiv Zagreba, višestrukog prvaka Hrvatske

Nedjelja, 14. rujna 2014. 14:09 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Zagreb - Mlaka 0:8. Riječanke su odigrale još kvalitetnije nego u prvom kolu i maksimalnim rezultatom došle su do prve pobjede u povijesti na gostovanjima kod bivšeg višestrukog prvaka

PRVA LIGA KUGLAČICA

ZAGREB - MLAKA 0:8

Kuglana Pongračevo. Utakmica 2. kola: Zagreb - Mlaka 0:8 (4.5-19.5, 3130-3311)

Rezultati: Kulej - Zver 0:1 (1-3, 524-561), Lončarević+Miljković - Jambrović 0:1 (0-4, 241+257-558), Majer - Grubišić 0:1 (1-3, 532-575), Bacan - Pavlic 0:1 (1-3, 513-510), Sinovčić - Maričić 0:1 (0-4, 519-567), Maković - Peroš 0:1 (1.5-2.5, 544-540).

Riječanke su odigrale još kvalitetnije nego u prvom kolu i maksimalnim rezultatom došle su do prve pobjede u povijesti na gostovanjima kod bivšeg višestrukog prvaka. Utakmica je odlučena već u  prvom „poluvremenu“ - rezultat je bio 3:0 i 140 čunjeva prednosti za Mlaku (utakmica se igrala na šest staza, po 3 kuglačice iz svake ekipe). U nastavku trebalo je samo mirnom igrom zadržati, ili po mogućnosti  povećati prednost, što je i ostvareno. Igračica utakmice bila je Nika Grubišić sa 575 srušenih čunjeva.

Rezultati 2. kola: Zagreb - Mlaka 0-8, Podravka - Istra 1-7, Split - Siscia 6-2, Ogulin - Zagreb-Zaboky 2.5-5.5, Zaprešić - ENDI Tekstilac 7-1.

Poredak: Mlaka 4 (+14), Istra 4 (+12), Split 4 (+10), Zagreb-Zaboky 4 (+7), Zaprešić 2 (0), Zagreb 2 (-4), Siscia (-8), Ogulin (-9), Podravka (-10) i ENDI Tekstilac (-12) bez bodova.

Iduće kolo (20. rujna) Mlaka - Split (Rijeka, kuglana Mlaka u 15 sati)