LIGA PRVAKA KUGLAČICA

Mlaka slavila u prvom susretu 1/8 finala u Austriji

Ponedjeljak, 25. studenog 2013. 13:17 Napisao/la  SC

BSV Voith - Mlaka 2-6 (10.5-13.5, 3255-3334). Uzvrat je na rasporedu 7. prosinca

Kuglačice Mlake slavile su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na gostovanju kod austrijskog prvaka BSV Voitha iz Sankt Pöltena, gradu koji se nalazi 60 km zapadno od Beča.

U svom premijernom nastupu u ovom natjecanju Riječanke su ostvarile pobjedu koja im pruža realne izglede za plasman u četvrtinu finala. Naime, u revanšu koji je na rasporedu 07. prosinca u 13 sati na kuglani SRC Mlaka, dovoljan je i minimalan poraz za ukupnu pobjedu.

Početak je pripao domaćim kuglačicama koje nakon prvih parova vode 2-0 i imaju 63 čunja prednosti.  Slijedi preokret u kojem Marija Zver i Milana Pavlic izjednačuju na 2-2 uz plus 17 čunjeva. Na kraju  prvog seta (30 hitaca) zadnjih parova Austrijanke svode rezultatsku razliku na nulu, ali nakon ulaska  pričuve Jelene Tomašić Riječanke vraćaju prednost u čunjevima prvo na 14, pa 34 i na kraju velikih 79. Najbolja igračica domaćih bila je Čehinja Renata Navrkalova s rezultatom od 578 oborenih čunjeva, a kod gošći se istaknula kapetanica ekipe Ljiljana Peroš (576). Utakmicu je sudila Austrijanka Cornelia Suppan.

BSV Voith - Mlaka 2-6 (10.5-13.5, 3255-3334)

Rezultati: Vsetecka - Oštrina 1:0 (2.5-1.5, 572-553), Navrkalova - Grubišić 1:0 (3-1, 578- 534), Horvath - Zver 0:1 (2-2, 512-556), Schweizer - Pavlic 0:1 (1-3, 521-557), Bogoly - Bašić Palković+Tomašić 0:1 (2-2, 557-117+441), Neckham - Peroš 0:1 (0-4, 515-576).