Fran Miholjević pobijedio na GP Vipava Valley, mladi Riječanin oduševio u Sloveniji

Četvrtak, 24. ožujka 2022. 21:18 Napisao/la  KS
Fran Miholjević
Fran Miholjević Foto: Facebook

Riječanin Fran Miholjević (Cycling Team Friuli ASD) pobjednik je Velike nagrade Vipavska dolina Crossborder Goriška, jednodnevne utrke 1.2 kategorije.

Kružnu utrku ukupne dužine 154 kilometara, sa startom i ciljem u Novoj Gorici, Fran Miholjević odradio je za 3;32:30 minuta pobijedivši u sjajnom finišu Nijemca Felixa Engelhardta (Tirol KTM Cycling Team) i sunarodnjaka mu Jonasa Rappa (Hrinkow Advarics), koji je ciljnom ravninom prošao sa deset sekundi zaostatka.

Utrka što je bila postavljena na brdovitom terenu, sa čak pet uspona na Preserje, odlučena je 13 kilometara od cilja, kada je u napad krenuo Jonas Rapp, a njegov tempo pratili su samo Felix Engelhardt i Fran Miholjević.

Engelhardt se je u završnici pokušao riješiti Miholjevića i Rappa, ali je nakon nekog vremena mladi daroviti hrvatski biciklist krenuo u protunapad, stekao nekoliko sekundi prednosti i na kraju u sprintu pobijedio Engelhardta.