Premier liga u karateu: Ivona Tubić srebrna, Azra Saleš brončana na jakom turniru u Salzburgu

Ponedjeljak, 02. prosinca 2013. 14:06 Napisao/la  SC

Ivona Tubić (Volosko) bila je druga u kategoriji do 68 kilograma, a u istoj kategoriji Azra Saleš (Opatija) osvojila je broncu

Ivona Tubić (Volosko) osvojila je prvo mjesto, a Azra Saleš (Opatija) treće na jakom međunarodnom turniru iz serije Premier lige održanom u Salzburgu.

Ivona i Azra nastupile su u kategoriji do 68 kilograma. Borkinja Voloskog u finalu je izgubila od Austrijanke Alise Buchinger (1:6).  Alisa je bila izuzetno spremna i raspoložena, bodrena domaćom publikom i  zasluženo  je  slavila.

Na putu do finala u 1. kolu  Ivona je pobijedila Nijemicu  Selter  5:2, u 2. kolu bila je  bolja od  Nikolić iz Srbije slavivši 7:0. Uslijedila je pobjeda nad Poljakinjom Warda odlukom sudaca,  a  rezultat je bio 0:0.  U  polufinalu  svladala je Engleskinju Karwacinski 5:0.

Azra je pak u  1. kolu  pobijedila poznatu Nijemicu  Weiss sa 2:0.  U  2. kolu  svladala je Švicarku  Bruederlin 1:0, a u trećem kolu izgubila je od Alise Bruchinger 0:5.  Budući da je Alisa  ušla u  finale omogućila je Azri  repasaž.  U  prvoj  repasažnoj  borbi  Azra  je  bila bolja od Finkinje Abat Ayse (1:0), a u  drugoj  pobjeđuje kolegicu Ivanu Bebek (Ri Croatia) 4:0 i osvaja  treće mjesto.  Ivana  Bebek je na kraju bila peta.

Uz  Ivanu  peto mjesto  osvojio je Dejan  Aleksić (Zametu, do 75 kg), dok je Renato Strišković (Zamet, do 67 kg) bio sedmi.