PH U KARATEU

Ivona Tubić uzela zlato i izborila Europsko prvenstvo

Nedjelja, 10. ožujka 2013. 19:53 Napisao/la  SC

Ivona Tubić (Volsoko) u finalu kategorije do 68 kilograma pobijedila je Emu Aničić (Zamet)

Ivona Tubić, karatistica Voloskog, osvojila je prvo mjesto na prvenstvu Hrvatske! Ivona je u finalu kategorije do 68 kilograma bila uspješnija od Eme Aničić i na taj način stekla pravo nastupa na Europskom prvenstvu. Prvenstvo Hrvatske je ujedno bio kvalifikacijski turnir u onim kategorijama u kojima nema direktnih putnika. U Zagrebu je tako uz Ivonu plasman na EP izborila Matea Ratković (Student) prvim mjestom do 50 kilograma. Već od prije nastup su osigurale Jelena Kovačević (do 55 kilograma), Ivana Bebek (do 61 kilograma) i Ana Marija Čelan (preko, 68 kilograma).

Maja Ribarić srebrna na Sveučilišnom PH
Maja Ribarić osvojila  je drugo mjesto u katama na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske. Maja je članica Karate kluba Rab Enpi, a pohađa filozofski  fakultet  u  Zagrebu.

Inače, od predstavnica PGŽ-a Helena Stanić (Metal) bila je druga do 61 kilograma, dok je Ivana Bebek (Ri Croatia) bila treća. Marija Škunca (Zamet) bila je treća do 68 kilograma.

U konkurenciji karatista Dejan Aleksić (Zamet) osvojio je treće mjesto do 75 kilograma. Kod seniora pravo nastupa na EP-u stekli su Nikola Šoić (Samobor, do 67 kg), Marijan Bračić (Tuškanac, do 75 kg), Matej Tomazin (Samobor, do 84 kg) i Vinko Uršić  Glavanović (Sokol, preko 84 kg), dok Danil Domdjoni (do 60 kg) već od prije vizirao nastup.

U katama pravo nastupa na europskoj smotri stekli su Ivan Ermenc (Princ) i Mirna Šenjug Novak (Croatia). U  ekipnoj  konkurenciji  plasman  su  izborile  muška  i  ženska  ekipa  Karate kluba Princ u sastavu Ivan Ermenc,  Damjan Padovan  i Franjo Maškarin,  a  kod  seniorki ekipu  čine Vlatka Kiuk,  Marijana Kiuk i Petra Krivičić.