Mediteransko prvenstvo u karateu: Goran Lučin drugi, Ivana Bebek treća

Utorak, 09. listopada 2012. 09:14 Napisao/la  SC

Goran Lučin (TAD) drugo mjesto osvojio je u kategoriji do 75 kilograma, a Ivana Bebek (Ri Croatia) bila je treća u konkurenciji do 61 kilograma

Goran Lučin (TAD) osvojio je drugo, a Ivana Bebek (Ri Croatia) treće mjesto na XXII.  Mediteranskom prvenstvu u karateu  održanom u Tuzli.  Na  istom  je  sudjelovalo  180  natjecatelja u  katama i borbama pojedinačno i ekipno iz  deset zemalja  (Hrvatska,  Slovenija,  Italija,  Crna  Gora,  Francuska,  Srbija,  Turska,  Makedonija,  Cipar  i  BiH). Prvenstvo je poslužilo kao dobra provjera pred nastup na Svjetskom prvenstvu koje se od 21. do 25. studenog održava u Parizu.

Goran Lučin nastupio je u kategoriji do 75 kilograma i bio je slobodan u prvom kolu. U drugom je pobijedio predstavnika  Turske  2:1, dok je u polufinalu bio bolji od predstavnika  Crne  Gore odlukom sudaca nakon što je borba završila  neriješeno  (1:1).  Goran je u finalu izgubio od  predstavnika BiH 2:3. Iz  PGŽ-a nastupio  je i  Dejan  Aleksić  (Zamet)  do 75 kilograma, ali  nije uspio doći do medalje.

U kategoriji do 61 kilograma Ivana  Bebek  pobijedila je Talijanku Lauru Pasqua, europsku  prvakinju  iz  Atene  2010., rezultatom  2:0, dok je u 2. kolu svladala Crnogorku Tinu Minić s 3:0. Ivana je u polufinalu izgubila od Mirsade Suljkanović (0:1), predstavnice BiH i osvajačice europskih  medalja  pojedinačno i s ekipom  BiH.  Ivana je ušla u repasaž, te je u borbi za odličje svladala Turkinju Ece Yasar  s 2:0 i osvojila treće mjesto.

Na turniru je nastupila i Azra Saleš u kategoriji do 68 kilograma. Azra  nije  imala  sportske  sreće  u  ždrijebu, a ni sa suđenjem.  U  1. kolu  izgubila je od Francuskinje  Tiffany Fanjat odlukom  sudaca.  Fanjat  je  bila  srebrna na EP-u ove godine  na  Tenerifima. Francuska predstavnica ušla je u finale i povukla je Azru u repasaž. Karatistica Opatije  pobijedila je Talijanku  Lorenu Busa 3:2,  a  u  drugoj  repasažnoj  borbi  za  broncu  izgubila je od Turkinje  Seyde Burucu, inače  ovogodišnje  europske  prvakinje.  Azra je vodila  3:0 15 sekundi prije kraja  borbe, no tada su suci, nakon jednog napada Turkinje , iz  nepoznatog  razloga dosudili kaznu Azri.  Kako  je  to  bila  četvrta kazna,  Azra  je diskvalificirana.

Za utjehu Azri je ostalo prvo mjesto koje osvojila u ekipnom dijelu s Ana Marijom  Čelan  (Student) i  Mašom  Martinović  (Hercegovina).  U ekipi će na SP-u  nastupati  Ivona  Tubić (Volosko)  koja  zbog  bolesti  nije  mogla doći nastupiti na ovom natjecanju. Hrvatske karatistice redom su pobijedile Srbiju (2:0), Tursku, aktualnog europskog prvaka, s 2:1, BiH 2:0 i u finalu aktualnog prvaka svijeta Francusku 2:0.