Ema Sgardelli osvojila broncu na turniru Premier lige u Turskoj

Nedjelja, 17. ožujka 2024. 12:28 Napisao/la  B. K.
Ema Sgardelli

Na prestižnom karate turniru iz serije Premier lige, koji se održava u Turskoj (Antalya), Ema Sgardelli, članica Karate kluba Champion iz Rijeke, ostvarila je još jedan veliki rezultat, osvojivši brončanu medalju u kategoriji do 50kg.

U borbi za broncu nadmoćno je pobijedila Španjolku Mireiu Vizuete Olivenzu (5:0) i time postala jedina hrvatska predstavnica sa medaljom na ovom turniru.

Dodajmo da je još jedna članica Karate kluba Champion, Lea Vukoja, nastupila u kategoriji do 68kg i s dvije pobjede i porazom osvojila drugo mjesto u skupini, ali se nije uspjela plasirati u četvrtfinale.

U muškoj konkurenciji u hrvatskom dvoboju (-84kg) Ivan Kvesić osvojio je broncu pobijedivši Enesa Garibovića (6:0).

U finalu (+84kg) nastupit će Anđelo Kvesić protiv Egipćanina Tahe Tareka Mahmouda.