Azra Saleš triput srebrna na jakom karate turniru u Čačku

Utorak, 03. travnja 2012. 14:33 Napisao/la  M. B.

Karatistica Opatije osvojila je drugo mjesto u konkurenciji do 68 kilograma, open kategoriji i ekipnom dijelu

Azra Saleš, karatistica Opatije, osvojila je tri druga mjesta, dva u pojedinačnom, jedno u ekipnom dijelu na međunarodnom turniru Zlatni pojas Čačka. To  je  bio  41. turnir po redu i radi se o jednom od najstarijih u Europi.

Azra je srebrnu medalju osvojila u kategoriji do 68 kilograma, u kojoj je Ivona Tubić (Volosko) bila brončana. U finalu Azru je zaustavila predstavnica Crne Gore i to odlukom sudaca nakon što je borba završila neriješenim ishodom. Drugo srebro Azra je osvojila u open kategoriji, a u finalu je izgubila od kolegice iz reprezentacije Maše  Martinović, također odlukom sudaca. Ivana Bebek (Ri Croatia) osvojila je treće mjesto u konkurenciji do 61 kilograma.

U ekipnom  dijelu  nastupilo je osam reprezentacija, boje Hrvatske branile su Maša  Martinović (Hercegovina), Ana-Marija  Čelan (Student), te Azra Saleš i Ivona  Tubić. Hrvatska je u 1. kolu pobijedila  ekipu  Slovačke  2:0,  a  u  polufinalu Bugarsku  također  s  2:0.  U finalu bolja je bila Rusija 0:1.

U mlađeseniorskoj konkurenciji Helena Stanić (Metal, do 60 kg) bila je treća, a brončanu medalju osvojio je i Zvonimir Živković (Volosko) do 78 kilograma.