Trojka Vargona najbolja: Goran Percan, Marino Milićević i Sebastian Mrvčić osvojili Trpanj

Utorak, 02. srpnja 2013. 12:55 Napisao/la  Valentina Prokić

Na turniru su sudjelovali igrači koji su osvojili više od 20 medalja na svjetskim i europskim prvenstvima

Boćarska trojka Vargona, Goran Percan, Marino Milićević i Sebastian Mrvčić pobjednici su tradicionalnog međunarodnog turnira u Trpnju na Pelješcu. Vargon je u finalu svladao trojku Zrinjevca u sastavu Tomislav Kolobarić, Ante Grančić i Pero Ćubela 13:5. Treće mjesto pripalo je trojki Faraona, Markici Dodigu, Stijepi Šegetinu i Zoranu Sliškoviću koji su nadigrali slovensko Milje 11:10. U polufinalnim ogledima Vargon je bio bolji od Milja 13:0, dok je Zrinjevac svladao Faraon 13:5.

U ekshibiciji brzinskog izbijanja održanoj na trpanjskoj rivi pobjedio je Tomislav Kolobarić (Zrinjevac). U polufinalu Kolobarić i Čaušević (Slovenija) pucali su 29:29 u četiri minute, a zatim je u finalu Kolobarić u tri minute bio bolji od slovenskog boćara 24:21. Treći je bio Pero Ćubela (Zrinjevac). Ante Grančić (Zrinjevac) bio je najuspješniji u preciznom izbijanju, pogodio je 16. Drugoplasirani mladi slovenski reprezentatvac Jaka Kosirnik pogodio je 15, dok je treći bio Rus Ivanov sa 13 punata.

Na dvodnevnom turniru kojega organiziraju Boćarski klubovi Faraon iz Trpnja i Gornja Vrućica sudjelovalo je 16 trojki iz Hrvatske, Crne gore, Slovenije, Luksemburga, Rusije i Bosne i Hercegovine.

Turnir u Trpnju izuzetno je popularan, posebno zbog svoje kvalitete. Osim što boćari dolaze iz brojnih zemalja, njihova je kvaliteta neupitna. Naime, igrači u 16 trojki osvajači su više od 20 medalja sa svjetskih i europskih prvenstava. Vrhunska organizacija, visoka kvaliteta sudionika i sjajna atmosfera odlika su trpanjskog turnira.

Najzaslužniji za to je iskusni boćar i bivši bosanskohercegovački reprezentativac i višestruki osvajač medalja Markica Dodig, koji je svojim entuzijazmom i željom pokrenuo grupu ljudi u Trpnju i doveo turnir u kratko vrijeme na vrhunsku razinu.