SP u boćanju: Hrvatskoj četiri zlata, Leo Brnić osvojio dva zlata i srušio svjetski rekord

Subota, 27. rujna 2014. 13:26 Napisao/la  Valentina Prokić

Brnić i Milićević su u finalu srušili svjetski rekord u kategoriji do 23 godine pogodivši 59/61. Marin Ćubela svjetski prvak u kategoriji do 18 godina

Hrvatska juniorska boćarska reprezentacija osvojila je četiri svjetska zlata na Svjetskom prvenstvu za igrače do 18 i do 23 godine. Hrvatsko slavlje počelo je pretposljednjeg dana prvenstva kada je Marin Ćubela otvorio sezonu lova na zlato. Ćubela se popeo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja u disciplini bližanje i izbijanje u krug u kategoriji do 18 godina, koju vodi izbornik Čedo Vukelić. U finalnoj partiji mladi hrvatski boćar pobijedio je talijanskog reprezentativca Simonea Ariauda 23:20. Koliko su nadmoćniji od drugih, dokazali su jučer Leo Brnić i Marino Milićević u štafetnom izbijanju. Ne samo da su osvojili zlato, već su srušili i svjetski rekord u kategoriji do 23 godine pogodivši u finalu 59 boća iz 61 izbačaja. Njihovi protivnici, Francuzi Marsens i Abelfo, u finalu su pogodili 56/61.

Novo zlato, ali u finalu preciznog izbijanja osvojio je Pero Ćubela, stariji Marinov brat. Finale je ponudio dramu jer su u finalnoj seriji pucala četvorica, a Ćubela je po završetku imao 22 punta, jednako kao i slovenski reprezentativac Jaka Kosirnik. No, Ćubela je u dodatnom raspucavanju slavio 25:17. Šlag na kraju bio je finale brzinskog izbijanja u kojem je Leo Brnić svladao francuskog reprezentativca Sebastiena Leiva Marcona pogodivši 46/50. Leiva Marcon imao je tek 43/50. Sjajna najava kada je Brnić u pitanju jer njega i njegove kolege u seniorskoj reprezentaciji u utorak očekuje početak Europskog seniorskog prvenstva u Kopru.