Iako su mnogi mislili da će redovna godišnja skupština Hrvatskog boćarskog saveza održana u zagrebačkom Domu sportova završiti u kratkom roku jer su na dnevnom redu u većini bili izvještaji, prevarili su se. Najzanimljiviji dio skupštine na kojoj su sudjelovala 22 skupštinara od ukupno 32, bilo je obraćanje bivšeg izbornika seniora Dinka Beakovića. Beaković je nakon pisanog izvješća želio skupštinare detaljno upoznati sa događanjima protekle godine uoči i na Svjetskom prvenstvu u Feltreu na kojem su hrvatski reprezentativci rezultatski podbacili i nakon kojeg je on dao mandat na raspolaganje kao izbornik, a zatim podnio i neopozivu ostavku. Činjenica je da je reprezentacija za dva nastupa uoči SP-a morala posuđivati novac kako bi pokrili putne troškove, jer glavna tajnica, bez predsjednika Bulića koji je bio odsutan, nije mogla dati novac.
– Prije Svjetskog prvenstva upozoren sam na svog sina Marka i kako je to što je on u reprezentaciji nepotizam, iako je Marko u tom trenutku po rezultatima bio među tri najbolja igrača. Novci osim što nisu bili osigurani za Francusku i Grude, nisu bili ni za put na svjetsku smotru u Feltreu te su igrači morali sami odvojiti novac za to. Predsjednik HBS-a Šime Bulić u Feltreu je trebao biti šef delegacije, no svojoj se reprezentaciji niti jednom nije javio. Ja sam ga slučajno sreo ispred dvorane, a zatim je pobjegao iz Feltrea bez riječi. Niti prije tog prvenstva, a niti kasnije, nije me nazvao niti jednom, ni da pita, kakva je situacija sa reprezentativcima, je li sve u redu, apsolutno ništa. Kakav je to predsjednik Saveza kojega ne zanima seniorska reprezentacija? Kao moralna i odgovorna osoba te zbog linča mog sina Marka, dao sam mandat na raspolaganje, a i predsjednik bi trebao tako, rekao je Dinko Beaković.
Bivši izbornik je svih šest godina svoga mandata ponajprije štitio interese reprezentacije, no stječe se dojam kako je nakon što je ponudio neopozivu ostavku, ona sa zadovoljstvom dočekana od strane većeg dijela Izvršnog odbora. Svjesno pomlađivanje reprezentacije u Feltreu, odrazilo se na rezultate, no i ako je Beaković možda ubrzao sa ostavkom, činjenica je da nitko od odgovornih u HBS-u nije pokušao razgovarati s njim i eventualno utjecati na njegovu odluku. Predsjednik Bulić nije mnogo replicirao Beakoviću tek je dodao kako su „insinuacije, da se ja svetim zbog nečega“. Za svoje obraćanje Beaković je nagrađen pljeskom skupštinara. Beaković je ostavku podnio na mjesto seniorskog izbornika, ali se stavio na raspolaganje HBS-u za bilo koju drugu funkciju, no taj je dio zanemaren. Bulićeva rečenica kako Beaković ima dug jezik s kojim si je kod njega zatvorio vrata, izazvala je još polemike.
– Ako ga je dug jezik koštao posla, to ste predsjedniče trebali reći i nama ostalim članovima Izvršnog odbora, poručio je Šibenčanin Rajko Žižić.
Beaković je za kraj gotovo jednostane rasprave poručio Buliću kako je njegovo ponašanje ispod svakog nivoa osobe i predsjednika HBS-a te da takva osoba ne bi smjela biti predsjednik HBS-a. Bulić na to nije reagirao. Zaključak skupštinara bio je kako je Beaković potreban boćanju i kako na njega treba računati, dok je Aleksandar Anzur poručio kako bi ga trebalo službeno proglasiti najboljim hrvatskim boćarom prošlog stoljeća.
{jb_blackbox-right}Ostaju dva brzinska izbijanja
Novu raspravu izazvala je i nova formula ligaškog natjecanja. Jedan dio skuptšinara bio je protiv dva brzinska izbijanja, no srećom po napredak hrvatskog boćanja ta ideja nije prošla. Tako će i ubuduće prvoligaši imati dva brzinska i dva precizna izbijanja je jedno štafetno. Tehničkim disciplinama prethodit će četiri bližanja i izbijanja u krug, a nakon izbijanja slijede dva para, pojedinačno i trojka. Drugoligaši i trećeligaši igrati će po istoj formuli, samo sa jednim brzinskim i jednim preciznim izbijanjem. Vremena zagrijavanja su maksimalno skraćena. Cilj promjena je skraćivanje vremena trajanja utakmica te učiniti ih zanimljivijima.{/jb_blackbox-right}
Čak 240 tisuća kuna bruto HOO namjenski odvaja za dvojicu trenera u HBS-u. Korisnici tih sredstava su Mario Milanović Litre, izbornik ženske reprezntacije i Čedo Vukelić, izbornik igrača do 18 godina. Međusobnim dogovorom dio tih sredstava pripada i izborniku igrača do 23 godine Tončiju Jurjeviću, a zasad novi v.d. izbornik seniora Milan Celija, radi besplatno. Pojašnjenje koje je zatražio skupštinar Čulić nije dao predsjednik Bulić, već baš Milanović Litre koji je rekao kako v.d. izbornik Celija dosad nije imao aktivnosti. Šibenčanin Žižić na to je želio doznati što su ostali izbornici dosad radili da oni dobivaju novce, no na to pitanje pravoga odgovora nije bilo.
Sjajan prijedlog je bio i onaj Istranina Valtera Krizmanića kako bi svaki prvoligaš trebao imati podmladak te kako bi se trebala osnovati omladinska liga jer zasad takva se liga igra samo u Istarskoj i Primorsko-goranskoj županiji. Zatraženo je i prvenstvo Hrvatske u brzinskom i štafetnom izbijanju koje se zadnjih godina ne održava, a upravo su te discipline, one koje bi jednom mogle dospjeti do Olimpijskih igara. Svečanost povodom 60. godina HBS-a održat će se tijekom Europskog seniorskog prvenstva u Pazinu u rujnu. Tada će biti promovirana monografija „Zlatna knjiga boćanja“, a neuobičajeno kasno biti će proglašeni i najbolji boćari Hrvatske za prošlu 2011.godinu. Vođenje Skupštine nije baš išlo od ruke predsjedniku Buliću, koji je zbog požurivanja gotovo preskočio nekoliko važnih točaka koje su bile na samom kraju dnevnog reda. Predstavnici tri slavonske županije gotovo četiri sata su čekali red da se riješi njihov problem, da bi zatim umalo zbog požurivanja otišli kući bez rješenja.