MEDITERANSKE IGRE

Leo Brnić osvojio zlato u brzinskom izbijanju

Petak, 28. lipnja 2013. 20:19 Napisao/la  SC

Ovo je treće veliko uzastopno natjecanje na kojem sam slavio, kaže Brnić

Leo Brnić osvojio je zlatnu medalju u brzinskom izbijanju na Mediteranskim igrama. Mladi boćar Vargona pogodio je u finalu 47 od 50 boća i pobijedio  Talijana Maura Roggera koji iz 56 pokušaja ostvario 46 pogodaka.

- Ovo je treće veliko uzastopno natjecanje na kojem sam slavio, dokazao sam da nešto ima u meni. Ovo je bilo vrlo kvalitetno natjecanje i zbog toga sam još zadovoljniji prvim mjestom. Nije ovo samo moj uspjeh, već i uspjeh hrvatskog boćanja, kazao je Brnić

Leo Brnić, 21-godišnji stanovnik Jadranova, prošle godine pobijedio na EP u Pazinu, a postao je i svjetski U-23 prvak 2012. u francuskom gradu Eybensu. Izrazito daroviti Brnić  prvu medalju (srebrnu) na Svjetskom prvenstvu osvojio je kao 14-godišnjak u Bielli 2006. godine sa 40 pogodaka u brzinskom izbijanju. U prosincu 2012. godine srušio je svjetski juniorski rekord (47/49) u Rijeci na utakmici 8. kola Prve HBL-e između  Vargona i Solarisa.

Leo Brnić od 9. godine član je Boćarskog kluba Benčić Vargon, od  11. godine je standardni reprezentativac. Svi njegovi uspjesi vezani su uz Čeda Vukelića, koji znalački vodi karijeru jednog od najboljih mladih boćara na svijetu.