Hrvatska ženska boćarska reprezentacija sa Europskog prvenstva vratila sa četiri medalje, dva srebra i dvije bronce. Nives Jelovica osvojila je srebro u pojedinačnom, a Tanja Grubiša i Iva Vlahek u paru, dok su broncu uzele sestre Carrolina i Virginia Bajrić u štafeti te Rozmarija Karuza u brzinskom. U dvije discipline Hrvatska je ostala kratka, Jelovica nije uspjela ući u završnicu preciznog izbijanja, dok je Carrolina Bajrić završila na petom mjestu u bližanju i izbijanju u krug.
- Zadovoljan sam osvojenim medaljama. Očekivanja su bila da možda osvojimo medalje i u preciznom i u krugu, ali ne može se svugdje. Zadovoljan sa pristupom igračica i sa onim što su pokazale. Bilo je kikseva, u nekim disciplinama moglo se malo više, ali najvažnije je da je svih šest igračica došlo kući sa medaljom. To je ono najbolje, počeo je priču izbornik ženske reprezentacije Čedo Vukelić.
Hrvatske boćarice igrale su dva finala i bez obzira što nisu osvojile zlato dokazale su da su u vrhu europskog boćanja.
- Jelovica je ponovno pokazala da je najbolja igračica na svijetu. Izgubila je u finalu, ali je sa 9:1 došla do 10:10, a zatim ej jedna boća odlučila pobjednika. Malo je lošije otvorila utakmicu, ali poslije je igrala fenomenalno. Grubiša i Vlahek su do finala igrale dobro, u finalu se Francsuka nudila, nisu ni one igrale dobro, ali nismo to znali iskoristiti. Uzbuđenje zbog finala je bilo prisutno kod oba para. Zaostajali smo dva punta 20 minuta prije kraja susreta, ali nismo izdržali, dodaje Vukelić.
Hrvatska reprezentacija spoj je iskustva i mladosti. Sestre Bajrić imaju 16, odnosno 17 godina, a Virginiji je ovo bio debitantski nastup u reprezentaciji na Europskom prvenstvu.
- Super su bile, odradile su svoje u štafeti, pogodile samo boću manje od svog najboljeg rezultata. Pokazale su da imaju kvalitetu te da mogu izdržat veliko natjecanje. Carrolina je bila dobra i u krugu. Karuza je imala priliku za broncu u brzinskom, to je i ostvarila. Potajno smo se nadali da bi mogla u polufinalu pogodit 35, pa malo pomrsiti račune, tko zna šta bi bilo u tom slučaju, kaže izbornik.
Žensko boćanje puno je napredovalo posljednjih godina. Na Europskom prvenstvu sudjelovalo je 14 zemalja što je dosad najveći broj. Osim toga u četvrtfinalima su nastupale boćarice koje dosad nisu imale priliku stići tako daleko, poput Slovačke.
- Vidni je napredak i kod muškog i kod ženskog boćanja. Dosta se država uključilo i rade kvalitetno. Veliki se napredak vidi kod Monaka, Srbija zadnjih par godina zaredom osvaja medalje, Turska napreduje velikim koracima, jako puno rade s djecom. Turska štafeta je bila izvanredna, a Turkinja je bila i u finalu brzinskog. Razvoj boćanja je u zamahu kod većeg broja zemalja, zaključio je Čedo Vukelić.