PRVA NL

Orijent u Zaprešiću primio četiri pogotka s igračem više

Ponedjeljak, 21. kolovoza 2023. 19:37 Napisao/la  SC

Momčad Orijenta  mentalno nije izgledala spremno na optimalnoj razini igrati utakmicu u kojoj je od 14. minute imala igrača više

Prva NL - 2. kolo

JARUN - ORIJENT 4:2

Igralište Ivan Laljak Ivić. Gledatelja 150

Sudac: Marino Majstorović (Split)

Strijelci: 0:1 Monjac (32), 1:1 Alghoul (43), 2:1 Pranjić (53), 3:1 Alghoul (67), 1:4 Abramović (86), 2:4 Gajzler (90+1)

Žuti karton: Bodetić, Mohorovičić (56)

Crveni karton: Smoljo (14, prekršaj nad igračem u prilici za pogodak)

JARUN: Savatović, Filipović, Smoljo, Dajčer, Bićanić, Ibanez (89 Raduljković), Babić (46 Krivak), Pranjić, Abramović (89 Kukavica), Stanić (21 Žilinski), Alghoul (80 Bilobrk)

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Mulac, Tadejević, Bodetić (56 Gajzler), Putnik (70 Milanović), Mohorovičić (79 Zuliani), Bubnjar, Monjac, Simčić (70 Valjan), Faal (56 Črnko)

Orijent je doživio bolni poraz u Zaprešiću od Jaruna, momčad kojega je postignula četiri pogotka s igračem manje.

Loše ozračje počelo je uzimati danak, nedavna izjava Fausta Budicina da se u Orijentu troši energija na priče koje nemaju veze s terenom brzo je zaživjela na terenu.

Momčad Orijenta energetski, a posebice mentalno nije izgledala spremno na optimalnoj razini igrati utakmicu u kojoj je od 14. minute imala igrača više.

Nakon što je Smoljo isključen zbog prekršaja nad Monjcem, uslijedio je kratko razdoblje igre u kojemu je Orijent donekle sličio na momčad koja je kadra igrati ozbiljan nogomet.

U 30. minuti Orijent je stvorio prvu veliku priliku, Faal je u duelu iz peterca vratio loptu Simčiću, koji je s 8 metara promašio cijela vrata.

U 32. minuti Švrljuga je idealno gurnuo loptu po desnoj strani iza Bićanića, Monjac se pravodobno otvorio, istrčao zdesna ispred Savatovića i loptu poslao suprotni kut - 0:1.

U 43. minuti domaćini su izjednačili, kada je omjer igrača u kaznenom prostoru gostiju bio 6 prema 3 za Orijent što je simptomatično: Alghoul se na desnoj strani oslobio Putnika, iskosa je ne baš jako uputio loptu ravno u zaleglog Mohorovića, preko kojega je lopta odskakutala u mrežu - 1:1.

U nastavku utakmice prvi je zaprijetio Monjac (52), Savatović je bez problema obranio udarac zdesna na ulasku u kazneni prostor, a onda je počela agonija riječke momčadi.

Minutu kasnije Abramović je s desnoga boka ušao u sredinu kao na šetnici pokraj trojice igrača Orijenta, odigrao je Pranjiću koji je s 20 metara gađao i pogodio gornji lijevi Mohorovićev kut - 2:1.

Drugi pogodak energetski je još više dignuo momčad Jaruna, koja je okomitim izlascima počela brzo i (pre)lako izlaziti na zadnju liniju Orijenta, braniči kojega su gubili duele prije nego što bi stigla lopta.

Istodobno je Orijent na drugoj strani neuspješno pokušavao stvoriti višak u igri na postavljenu domaću obranu, u 62. minuti Črnko je iskosa slijeva gađao suprotni kut, pogodio je gredu.

U 67. minuti opet su igrači Jaruna kaznili loše postavljenu Orijentovu obranu, Ibanez je gurnuo loptu ulijevo Alghoulu, koji se u kaznenom prostoru varkom tijela oslobodio Mulca i precizno desnom nogom pogodio suprotni kut nemoćnog Mohorovića - 3:1.

Splasnula je momčad Orijenta, pokušaji (Monjac 78, Črnko 83) najvažnije je što se dogodilo prije nego što je Orijent primio četvrti pogodak koji je također bio simptomatičan: Abramović se lako okrenuo oko Tadejevića na lijevoj strani kaznenog prostora, još je lakše dotrčao do prve vratnice i loptu kraj Mohorovića gurnuo u mrežu - 4:1.

U sudačkoj nadoknadi mladi Gajzler atraktivnim škaricama ublažio je poraz i iskazao darovitost koja je ostala u dubokoj sjeni otužne utakmice momčadi Orijenta u Zaprešiću.