Orijent pobijedio Grobničan, sušačka momčad igrala konkretnije u drugom dijelu utakmice

Utorak, 11. srpnja 2023. 22:12 Napisao  I. V.

Prema izglednim prilikama Grobničan u prvom dijelu mogao voditi s nekoliko pogodaka razlike

Baboucarr Faal

Nogometaši Oijenta pobijedili (3:1) su u pripremnoj utakmici Grobničan boljom i efikasnijom igrom u nastavku utakmice odigrane na umjetnoj travi na Podmurvicama.

U prvom dijelu utakmica je bila neodlučena prema rezultatu (1:1), prema izglednim prilikama Grobničan je mogao voditi s nekoliko pogodaka razlike.

Trener Grobničana Predrag Stilinović mogao je biti zadovoljan kako se momčad zatvarala i otvarala, a to kako je promašivala izgledne prilike (Bosančićx2, Kovačević) nema veze s igrom nego s igračima.

Zato Grobničan ima Dražena Pilčića, koji je u 12. minuti znalački zdesna poslao loptu u suprotni kut nakon povezane izmjene loptom slijeva na desno nakon koje je ispala cijela zadnja linija Orijentove obrane.

Orijent je izjednačio nakon prekida, Milanović je najviše skočio u 17. minuti nakon udarca iz kuta.

Što se Orijentova konkretnog učinka u napadu tiče, Grobničanu u prvom poluvremenu vratar nije trebao.

U drugom dijelu Fausto Budicin na teren je poslao drugu momčad, koja je igrala okomitije, a time i konkretnije, nekoliko se puta poremetio raspored u obrani Grobničana, raspoloženi Simčić lakoćom je stvarao višak na lijevoj strani napada.

Faal je postigao pogodak nakon što je Bubnjar pobjegao desnom stranom i idealno asistirao, utakmicu je rezultatski zaključio Valjan, donedavni igrač Grobničana postigao je pogodak iz slobodnog udarca.

Nije Grobničan u drugom dijelu izgledao opasno u završnici iako je Pilčić ostao na terenu, ali je svejedno Jurica promašio još jednu šansu nakon što je Kovačević umješno prošao lijevom stranom.

ORIJENT: Mohorović, Žlibanović, Milanović, Tadejević, Žlibanović, Lazar, Fatić, Črnko, Monjac, Matulja, Jelić. Drugo poluvrijeme: Margan, Švrljuga, Srzentić (Korošec), Mižić, Zuliani, Mulac, Putnik, Valjan, Bubnjar, Simčić, Faal.

GROBNIČAN: Curać, Rupčić, Prpić, Golić, Ušalj, Franković, Galešić, Batarelo, Bosančić, Pilčić, Kovačević. Još su igrali: Gruevski, Popovski, Bakić, Jurica, Mohorić, Ivanović, Pecarski, Babić, Cetina, Katalan, Kocević

Pripremna utakmica: Orijent – Grobničan 3:1 (Milanović 17, Faal 55, Valjan 90/Pilčić 12)