PRVA LIGA

Orijent u 90. minuti ispustio pobjedu kod Solina

Ponedjeljak, 01. svibnja 2023. 17:24 Napisao/la  SC

Riječani su apsolutno izdominirali u prvih 45 minuta, u nastavku zanimljivog dvoboja domaća je momčad uspjela kazniti riječke promašaje

Marko Putnik

Prva NL, 28. kolo

SOLIN – ORIJENT 3:3

Igralište Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 200

Sudac: Nikola Vuković (Osijek)

Strijelci: 0:1 Milanović (38), 1:1 Chinedu (52), 1:2 Mulac (73), 1:3 Putnik (75), 2:3 Buljan (81), 3:3 Kaćunko (90)

Žuti kartoni: Chinedu, Lalić, predstavnik kluba (Solin), Monjac, Črnko, Zadro, Tadejević (Orijent)

SOLIN: Kargotić, Tomić (60 Puljić), Buljan, Dadić, Chinedu, Kaćunko, Markota (46 Karabatić), Mamić (85 Majdov), Vodanović, Topić (74 Maganjić), Novak-Stanko

ORIJENT: Zadro, Braut, Mulac (86 Fatić), Ibiši (70 Dukađin), Črnko (90+1 Baboucarr), Švrljuga, Monjac, Travaglia (70 Zrilić), Mohorovičić (70 Putnik), Milanović, Tadejević.

Nogometaši Orijenta u 90. minuti dvoboja protiv Solina u Dugopolju ispustili su četvrtu uzastopnu pobjedu, Riječani su imali sve u svojim rukama, u 75. minuti Putnik je pogodio za 3:1, ali momčad trenera Fausta Budicina ipak nije uspjela izdržati.

Riječani su apsolutno izdominirali u prvih 45 minuta, stvorili su nekoliko izglednih prigoda, u 31. minuti Travaglia je lijepo pucao nakon ubačaja Švrljuge, ali je domaći vratar obranio, u 32. minuti Milanović nije pogodio glavom nakon ubačaja Črnka, ali je zato pogodio u 38. minuti s tridesetak metara, pogotku je kumovala i nespretna reakcija domaćeg vratara.

Dojam je da je vodstvo gostiju nakon prvih 45 minuta moglo biti i izraženije.

Domaća momčad puno je bolje otvorila drugo poluvrijeme, u 51. minuti rezultat je bio poravnat nakon pogotka Chindedua, što nimalo nije pokolebalo goste pa su u 73. i 75. minuti Mulac (ubačaj Monjca) i Putnik udarcem s 20 metara ponovo vratili prednost na stranu gostiju.

Imali su Riječani još nekoliko prigoda iz kontra-napada povećati prednost, a kada to nisu uspjeli napraviti stigla je kazna, u 81. minuti Buljan je nakon jednog glavometa zatresao mrežu Zadre, u 90. minuti učinio je to i Kaćunko.

- Malo su pomiješani osjećaji nakon što u 90. minuti dobiješ pogodak, ali utakmica je bila fantastična za gledanje, a naša momčad je odigrala odlično, hrabro i treneru darovala jednu kvalitetnu utakmicu za njegov rođendan, rekao je Marinko Koljanin po okončanju dvoboja.