Orijent i Tabor Sežana remizirali, Mateo Monjac postigao dva pogotka momčadi bivšega kluba

Srijeda, 01. veljače 2023. 17:55 Napisao  I. V.

Sergej Jakirović otišao nakon prvoga poluvremena kao da je znao da je od Orijenta vidio sve što je trebalo vidjeti

Miha Kompan Breznik i Filip Zrilić

Nogometaši Orijenta i Tabora Sežane odigrali su neodlučeno (2:2) pripremnu utakmicu na Krimeji.

U prvom dijelu momčad Orijenta bolje je stajala na ne baš idealnom travnjaku od momčadi zadnjega slovenskog prvoligaša.

Orijent je do odmora stekao minimalnu prednost zahvaljujući dvama pogocima nekadašnjega napadača Tabora Sežane u dresu Orijenta Matea Monjca.

U 12. minuti Tadejević je iz zadnje linije precizno preko dvije linije pogodio Monjca na desnoj strani, pobjegao je napadač Orijenta stoperu Kalebi i "probio" udarcem vratara Jurca - 1:0.

U 38. minuti Monjac se pravodobno pojavio na vrhu kaznenog prostora između slovenskih braniča i efektnim lob-udarcem zatresao mrežu - 2:0.

Pred kraj poluvremena lijevi bočni branič Kompan Breznik (pre)lako se probio lijevom stranom kaznenog prostora i postigao pogodak na postavljenu riječku obranu - 2:1.

Što se sadržaja igre tiče, Orijent je pretežito dominirao kroz posjed lopte, dobro je djelovao središnji blok ispred vratara Zadre, koji je u 28. minuti morao jedini put intervenirati nakon Beširova udarca izvana.

Najbolju priliku za goste nije iskoristio stoper Kaleba (25), koji je ostao sam na prvoj vratnici nakon ubačaja zdesna, udarac glavom nije bio precizan.

Sličnu priliku nije iskoristio mladi Milanović (10) za Orijent.

U drugom dijelu promijenila se momčad Orijenta, promijenili su se odnosi na terenu.

Tijekom cijeloga drugoga dijela slovenska je momčad imala inicijativu, stvorila je nekoliko izglednih prilika, najbolju nije iskoristio Ndzengue (67) nakon što je ostao sam na brisanom prostoru desetak metara ispred vratara Orijenta.

U 50. Khali je započeo akciju na desnoj strani koja je završila, kada je lopta odsjela na gredi na lijevoj strani.

Isti je igrač u 86. minuti ušao u kazneni prostor zdesna, prošao je nekoliko igrača prije nego što je toliko pretjerao odgađajući udarac da je na kraju prošao samog sebe...

U 88. minuti Šarković nije iskoristio meč-loptu, kada je na kraju brze transmisije ostao sam po sredini vratiju i loptu poslao u vratara Tabora Sežane.

Utakmica je bila zatvorena za javnost.

Među dvadesetak gledatelja bio je trener Rijeke Sergije Jakirović, koji je otišao nakon prvoga poluvremena kao da je znao da je od Orijenta vidio sve što je trebalo vidjeti.

ORIJENT: Zadro, Braut, Milanović (29 Jukičić), Tadejević, Travaglia, Mulac, Fatić, Zrilić, Djmović, Monjac, Ibiši. Drugo poluvrijeme: Zadro (59 Mohorović), Švrljuga, Jukičić, Milanović, Senčar, Mulac (60 Fatić), Macolić, Zrilić (60 Travaglia), Šarković, Jaal, Dukađin

TABOR SEŽANA: Jurca, Kouao, Ovsenek, Briški, Kaleba, Kompan Breznik, Bešir, Korošec, Ad. Željković, Stanković, Šušnjara. Još su igrali: Furlan, Al. Željković, Gimsay, Ndzengue, Marasovć, Čelić, Bajnoci, Seliškar, Khali, Cipriano, Iscaye

Pripremna utakmica: Orijent - Tabor Sežana 2:2 (Monjac 12, 38/Kompan Breznik 43, Seliškar 70)