1. NL: Orijent i Dubrava podijelili bodove u prvoj utakmici na Krimeji ove sezone

Subota, 12. kolovoza 2023. 19:31 Napisao/la  Igor Vranić

Orijent nije dominirao ni energetski, ni tehnički, ali je na kraju najbolji igrač utakmice postao vratar Dubrave

Prva NL - 1. kolo

ORIJENT - DUBRAVA TK 1:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 700

Sudac: Rento Lacić (Split) 6

Strijelci: 1:0 Mulac (24), 1:1 Pavlović (28)

Žuti kartoni: Lazar, Putnik, Črnko (Orijent), Palić, Dominić (Dubrava)

ORIJENT: Zadro 6, Švrljuga 6,5, Mulac 6,5, Tadejević 6, Bodetić 6, Putnik 6, Mohorovičić 6 (71 Lazar -), Črnko 5,5 (86 Valjan -), Simčić 6,5 (71 Gajzler -), Bubnjar 6 (62 Monjac 5,5), Faal 6

DUBRAVA TIM KABEL: Šarkanj 7, Palić 6, Ikenna 6, Dominić 5,5 (46 Matas 6), Janjiš 6, Dobrić 5,5 (64 Agba -), Ivanović 5,5 (54 Zorica 6), Petriško 6 (81 Bilić -), Juranović 6, Pavlović 6 (46 Keese 6)

Od početka je Orijent pokazao da će igrati oprezan nogomet lišen rizika u utakmici na kraju koje je Dubrava osvojila bod na Krimeji.

Niti je energetski, niti je tehnički dominirala riječka momčad, ali je na kraju najbolji igrač utakmice postao vratar Dubrave!

U 24. minuti sve su odradili igrači iz zadnje linije: Bodetić je slijeva na desnoj strani kaznenog prostora pogodio Švrljugu, koji je osvojio tzv. ničiju loptu nakon čega je imao vremena pričekati Mulca, koji se reakcijom klasičnog napadača pojavio na 7 metara od vratiju i samo postavio nogu za prvi pogodak ove sezone - 1:1.

U 28. minuti Pavlović je lakoćom prošao propusnom lijevom stranom domaćina, nije pokazao ništa osim više odlučnosti u duelima prije nego što je snažnim udarcem "probio" Zadru na prvoj stativi - 1:1.

U prvom dijelu momčadi Dubrave pripao je bolji dojam zbog tečnije pas-igre na postavljenu obranu domaćina, nekoliko su puta gosti znalački otvorili (među)prostore na desnom boku, ali nisu bili konkretni u završnici.

U latentno opasnoj igri gostiju na kraju je najopasnije izgledao Petriškov udarac (21) s ruba kaznenog prostora, Zadro je uspio skrenuti loptu.

Orijent je u napadu izgledao okomitije i konkretnije, posebice u brzim izlascima na nepostavljenu obranu gostiju, dvojica najmladih napadača nisu iskoristili dvije najbolje prilike.

U 14. minuti Simčić je u punom trku ostavio dvojicu igrača Dubrave po lijevoj strani, pravodobno je loptu gurnuo Faalu, koji je ušao slijeva u kazneni prostor i pogodio bližu vratnicu, kada je samo vratar stajao ispred njega.

U 32. minuti zamijenili su uloge: Faal je bliže središtu na desnoj strani elegantno prošao kraj dvojice braniča gostiju, dotrčao nadomak kaznenog prostora i gurnuo loptu ulijevo Simčiću, koji je na ulasku u kazneni prostor ostao sam ispred vratara Dubrave, kada se odlučio za udarac u kojemu nije bilo ni snage, ni preciznosti.

Još je nekoliko puta Orijent zaprijetio okomitim ulascima u zadnju trećinu: Simičić (20) nije dobro dočekao Švrljugin ubačaj zdesna, Bubnjar (41) je udarcem desnom nogom na ulasku u kazneni prostor natjerao vratara Šarkanja na jedinu ozbiljnu intervenciju do odmora.

Odmah na početku drugoga dijela Šarkanj je sjajnom reakcijom obranio još opasniji Bubnjarov udarac (47) nakon Črnkova dodavanja.

Nastavila je u drugom dijelu momčad Dubrave plijeniti pažnju pas-igrom na postavljenu domaću obranu, koja je nekoliko puta izgubila raspored, ali Dubrava nije imala igrača koji je znao izravno ugroziti u konačnici besposlenog Zadru kojemu nije bilo dosadno.

Orijent je i dalje izgledao opasno u brzim ulascima u zadnju trećinu, posebice kada je loptu imao Simčić, koji je u 63. minuti dobro zdesna pogodio Faala, visoki napadač nije dobro zahvatio loptu glavom.

U 77. minuti Šarkanj je pokupio loptu ispred Gajzlera, gosti nisu uspjeli izaći iz svoje trećine, Faal je iz okreta pokušao iznenaditi Šarkanja, koji je ponovo bio pravodoban.

Zadnjih desetak minuta obje su se momčadi više raširile, obje su očito pokušale osvojiti više od boda.

Dubrava je samo jednom zaprijetila (Palić 85), pa je tri boda mogao osvojiti jedino Orijent da je Gajzler iskoristio meč-loptu u 86. minuti.

Mladi je napadač sam ostao ispred Šarkanja nakon Faalova dodavanja, promašio je vrata i pobjedu.