1. NL: Orijent doživio poraz u Vinkovcima, riječki drugoligaš ušao u zonu ispadanja

Subota, 24. veljače 2024. 17:31 Napisao/la  SC

Jedini pogodak domaćini postignuli iz kaznenog udarca, Muminović na rubu kaznenog prostora zakasnio u duelu

Emanuel Črnko (Orijent)

Prva NL - 19. kolo

CIBALIA - ORIJENT 1:0

Stadion Cibalia. Gledatelja 500

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: 1:0 Miljanić (64-11m)

CIBALIA: Kovačević, Crnčec, Rubić, Vrdoljak, Bajić (90 Šarić), Lišnić (80 Kuzminski), Bosak, Markanović (88 Agić), Pejić (46 Lozić), Buić, Miljanić

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga (79 Braut), Bagadur, Milanović, Bodetić (83 Smirnov), Muminović, Galešić (66 Lazar), Črnko, Bubnjar (79 Zrilić), Monjac, Faal (66 Gajzler)

Nogometaši Orijenta doživjeli su poraz u Vinkovcima, igrači riječkog drugoligaša nakon 19. kola ušli su u zonu ispadanja.

U prvom poluvremenu nogometaši Orijenta dominirali su kroz posjed lopte, domaća obrana pretežito je disciplinirano stajala u niskom bloku i čuvala prilaze prema svom vrataru, domaćini su tek pred kraj utakmice uputili prvi udarac prema Mohoroviću.

Orijent je teško stvarao višak, najbolju priliku nije iskoristio Faal, koji je u 25. minuti otišao previše ukoso da bi u završnici mogao biti učinkovitiji, zaprijetio je Monjac udarcem izvana.

U nastavku utakmice momčad Orijenta bez dvojice ozlijeđenih igrača (Tadejević, Valjan) nije više bila tako poduzetna, momčad Cibalije igrala je nešto konkretnije, dovoljno da iznudi kazneni udarac.

U 64. minuti sudac je pokazao na bijelu točku nakon što je Muminović zakasnio u duelu na rubu kaznenog prostora, Miljanić je postao strijelac jedinog pogotka - 1:0.

Do kraja utakmice gosti su pokušavali izbjegnuti prvi poraz u nastavku sezone, jedinu i veliku priliku nije iskoristio Črnko u 85. minuti.

Od 88. minute za Cibaliju je igrao mladi Tino Agić, igrač Rijeke koji je prvi dio sezone igrao na posudbi u Orijentu.