Opatija pobijedila Orijent, trećeligaš postigao čak pet pogodaka u nastavku utakmice

Srijeda, 18. siječnja 2023. 18:19 Napisao/la  Igor Vranić

Nastavi li junior Opatije Jabita ovako napredovati, brzo će se na utakmicama Opatije početi pojavljivati skauti većih klubova

Nogometaši Opatije pobijedili su Orijent (5:2) u pripremnoj utakmici na umjetnoj travi igrališta Robert Komen.

Nakon utakmice trener Zoran Bogolin morao je biti zadovoljan igrom momčadi koja je igrala u drugom dijelu, postignuti u jednom poluvremenu čak pet pogodaka protiv riječkog drugoligaša ne bi bilo baš tako jednostavno ni jačim momčadima od opatijskog trećeligaša.

Promijenio je Bogolin fizionomiju momčadi u drugom dijelu, brzonogi Jabita i Kašiković okomitim ulascima stvarali su velike probleme riječkom drugoligašu, svaka je dubinska lopta izgledala obećavajuće.

Posebice je raspoložen bio junior Opatije Jabita, nastavi li dvostruki strijelac i asistent ovako napredovati, brzo će se na utakmicama Opatije početi pojavljivati skauti većih klubova.

Fausto Budicin imat će o čemu razgovarati na sastancima s igračima, koji su u drugom poluvremenu pokvarili dobar dojam koji je ostavio Orijent u prvom dijelu utakmice.

U prvom dijelu za Opatiju je nominalno igrala prva momčad kojoj je odlika naglašena pojedinačna kvaliteta i (pre)spori protok lopte bi se mogla ravnopravno nadigravati s momčadi Orijenta koja je igrala u prvom dijelu.

Orijentaši su izgledali taman toliko brže i poduzetnije da bi zasluženo na odmor otišli s pogotkom prednosti, Zrilić je postao strijelac nakon točne izmjene lopte po sredini kazenmg prostora, nakon Monjčeve asistencije ispala je cijela zadnja linija opatijske obrane.

Još je dvaput Monjac mogao postati asistent da su Dujmović (25) i Travaglia (45) bolje reagirali u završnici, Opatija je tijekom prvoga dijela samo jednom uspjela pronaći prolaz kroz dobro posloženi središnji blok riječke momčadi, Junuzović (42) je pravodobno utrčao u kazneni prostor slijeva, Mohorović je dobro zatvorio bliži kut.

Naravno da tenzije nisu izostale, posebice je bilo doslovno čupavo nakon što je Marshall uklizao pod noge Dukađinu pred klupom Opatije... Odmah je počelo čupanje za dresove u velikoj gužvi, strasti su se brzo smirile.

Na objema stranama izostalo je nekoliko igrača (Tadejević, Švrljuga, Pejanović, Glibo, Ajayi...), koji spadaju u kategoriju prvotimaca.

ORIJENT: Mohorović, Macolić, Jukičić, Senčar, Travaglia, Fatić, Mohorovičić, Zrilić, Monjac, Dujmović, Dukađin. Drugo poluvrijeme: Macan, Braut, Milanović, Mulac, Senčar, Fatić, Putnik, Zrilić, Šarković, Faar, Ibiši. Još su igrali Van Wey, Mohorić

OPATIJA: Prskalo, Grujević, Gavrić, Marshall, Kukoč, Jugović, Furijan, Lagumdžija, Arsenijević, Bogolin, Junuzović. Drugo poluvrijeme: Balent, Čulina, Lazić, Malinić, Hrmić, Glavaš, Kordić, Grbac, Pozderac, Jabita, Kašiković. Još su igrali: D'Amore, Bogolin

Pripremna utakmica: Orijent - Opatija 2:5 (Zrilić 17, Mulac 89-11m/Jabita 54, 69, Kordić 62, Grbac 86, V. Bogolin 90+1)