ŽUPANIJSKI KUP

Orijent ušao u finale pobjedom protiv OŠK Omišlja

Utorak, 07. svibnja 2024. 19:56 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica bi drugačije izgledala da su igrači vodećega petoligaša u utakmici protiv drugoligaša mogli fizički igrati na istoj razini zadnjih i prvih pola sata

Antonio Galešić (Orijent)

Utakmica polufinala županijskog kupa

OŠK OMIŠALJ - ORIJENT 1:6

Igralište Pušća. Gledatelja 250

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 0:1 Mulac (18), 0:2 Monjac (43), 1:2 Miculinić (48), 1:3 Monjac (54), 1:4 Gajzler (69-11m), 1:5 Lazar (79), 1:6 Monjac (88)

Žuti kartoni: Brdar, Miculinić (OŠK Omišalj), Črnko (Orijent)

OŠK OMIŠALJ: Vučkov, Požega (58 Zlatevski), Gundić, Miculinić, Brdar (79 An. Sharbini), Mijić (77 Grdinić), Vukelić, Barišić (77 Kovačić), Ostović, Shabanov (77 Zec), Ah. Sharbini

ORIJENT: Mohorović, Braut (72 Korošec), Milanović (72 Lazar), Mulac, Bodetić, Galešić (62 Gajzler), Putnik, Valjan, Simčić (62 Črnko), Bubnjar (62 Zuliani), Monjac

Nogometaši Orijenta ostvarili su plasman u finale županijskog kupa uvjerljivom pobjedom protiv OŠK Omišlja na Pušći.

Orijent će u finalu igrati protiv pobjednika polufinale utakmice između Vinodola i Opatije, koja se na Bahalinu igra u utorak, 14. svibnja.

Prva polufinalna utakmica sigurno bi drugačije izgledala da su igrači vodećega petoligaša u utakmici protiv drugoligaša mogli fizički igrati na istoj razini zadnjih i prvih pola sata.

S obzirom da nisu mogli, utakmica je očekivano postala jednosmjerna zadnjih pola sata tijekom kojih su domaćini primili tri, a mogli su primiti još barem toliko pogodaka.

Vrhunac nadmoći dogodio se u 79. minuti, kada se Lazar praktično ušetao u mrežu kraj dvojice nemoćnih domaćih braniča i vratara!

Jasno da je Orijent bio nadmoćan i u prvom dijelu utakmice, ali je domaća momčad dobro zatvarala prilaze, samo je jednom visoko postavljena domaća obrana uhvaćena u raskoraku.

Monjac je u 22. minuti sam dotrčao do Vučkova i onda pogrešno zahvatio loptu u pokušaju lob-udarca.

Mulac je prvi pogodak postigao udarcem izvan kaznenog prostora, Monjac je drugi pogodak postigao udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta.

Dvije najbolje prilike (Milanović, Mulac) Orijent nije iskoristio nakon prekida, Vučkov je nekoliko puta dobro reagirao na udarce izvana.

Do odmora OŠK Omišalj je u tranziciji izgledao dosta poduzetno, jedinu izgledniju priliku imao je Shabanov u 1. minuti, Mohorović je obranio njegov udarac isto kao što je obranio Brdarov (21) udarac s 20 metara.

U 48. minuti Mohorović izgleda nije dobro vidio loptu, koju je iz prekida slijeva uputio Miculinić, vratar Orijenta nije se praktično ni pomaknuo dok je lopta putovala prema mreži - 1:2

OŠK je neočekivano odmah na početku drugoga dijela ostvario aktivan rezultat, ali nakon što je nekoliko minuta kasnije Monjac iz blizine skrenuo loptu u mrežu nakon Simčićeve asistencije, vrijeme je počelo raditi protiv domaće momčadi.

U sve manje vremena do kraja utakmice na terenu kao da je bilo sve više igrača u bijelim dresovima!