Gorica pobijedila Orijent dvama pogocima u nastavku utakmice

Nedjelja, 30. srpnja 2023. 12:21 Napisao/la  SC

Mislav Zadro

Nogometaši Gorice pobijedili (2:0) su Orijent u pripremnoj utakmici odigranoj u nedjelju prijepodne po natopljenom velikogoričkom travnjaku po kojemu je bilo teško uspostaviti normalni protok lopte.

U prvom dijelu Gorica je igrala okomito i konkretno, vratar Zadro s nekoliko obrana držao je Orijent u utakmici.

Blummel (2) je odmah na početku zaprijetio udarcem izvana, loptom je pogodio Zadru.

Odmah je Blummel navijestio da nije u subotu slučajno odlučio pobjednika utakmice protiv Lokomotive pogotkom u sudačkoj nadoknadi, u 34. minuti Blummel je u daleko opasnijoj situaciji iskosa zdesna uputio udarac koji je Zadro uspio obraniti.

U 9. minuti Majstorović je uputio snažni udarac na ulasku u kazneni prostor, Zadro je vrhunski reagirao.

U 16. minuti Zadro je pravodobno istrčao i odnio loptu ispred goropadnoga Jurića u okomitom naletu, u 23. minuti Jurić nije uspio realizirati zicer: Zadro je odbio loptu Juriću, koji je loptu silovito poslao u prečku, kada je ostao sam ispred vratara Orijenta.

Orijent u prvom dijelu nije tako loše izgledao u posjedu lopte sve do završnice kao što je loše stajao u središnjem bloku.

U 20. minuti Orijent je prvi put organizirano uspio stvoriti višak zahvaljujući Milanoviću.

Mladi stoper Orijenta pokazao je da ima urođeni osjećaj za igru, kada se neočekivano pojavio na poziciji lijevog bočnog napadača u kaznenom prostoru, pokušao je prizemno pogoditi Bubnjara na petercu, nije uspio napadač Orijenta prvi stići do lopte.

U 44. minuti Orijent nije iskoristio svoju najbolju priliku na utakmici.

Nakon Švrljugina ubačaja iz kuta Bubnjar se vješto okrenuo oko svoga čuvara u ravni prve vratnice, lopta je pogodila Jurića na gol-crti.

U 30. minuti ozlijedio se Fatić, koji je ostao ležati na polovici domaćina nakon jednog duela, izašao je van šepajući.

U 38. minuti ozlijedio se Milanović, koji je izašao zbog problema sa zadnjom ložom.

U drugom dijelu Gorica nije igrala okomito kao u prvom dijelu, lakše je Orijent kontrolirao domaće pokušaje, ali je ipak primio dva pogotka.

Visoko postavljena momčad Orijenta u 52. minuti opet je ostala u raskoraku, Blummel je ušao u kazneni prostor zdesna, odigrao je prizemno u sredinu, čak dvojica igrača Gorice ostali su sami na udarcu, Jurić je loptu s 14 metara poslao u mrežu kraj nemoćnog Mohorovića - 1:0.

Nije drugo poluvrijeme bilo sadržajno kao prvo poluvrijeme, brojne zamjene učinile su svoje, poremetio se ritam...

Orijent je pretežito bez efekta pokušavao koristiti slobodne prostore na domaćoj polovici, nekoliko je puta ozbiljnije Orijent ušao u zadnju trećinu koz posjed lopte, izrazitu priliku nije stvorio, u nešto izglednijim pozicijama bili su Črnko (55) i Faal (69) nakon ubačaja iz kuta.

Nakon prvoga pogotka Gorica više nije duboko ulazila u završnicu, više je prijetila udarcima izvana (Cruz 67, Dukić 79) koje je Mohorović bez problema obranio.

U 80. minuti opet je izostao blok postavljene riječke obrane, lopta je stigla do Ilečića, koji je udarcem sa 18 metara snažno i precizno loptu poslao u lijevi Mohorovićev kut - 2:0.

GORICA: Radošević, Matković, Maloča, Josić, Vuko, Kapulica, Đekić, Majstorović, Blummel, Šroler, Jurić. Još su igrali: Debijađi, Knežević, Raguž, Tkalčević, Dukić, Ilečić, Arona, Cruz

ORIJENT: Zadro, Švrljuga, Milanović (38 Mulac), Tadejević, Bodetić, Putnik, Fatić (32 Valjan), Črnko, Bubnjar, Simčić, Gajzler. Još su igrali: Mohorović, Zuliani, Žlibanović, Korošec, Mohorovičić, Lazar, Monjac, Faal, Zrilić.

Pripremna utakmica: Gorica - Orijent 2:0 (Jurić 52, Ilečić 80)