PRVA NL

Faal i Gajzler donijeli pobjedu u ludoj utakmici

Subota, 09. rujna 2023. 18:42 Napisao/la  SC

Orijent je nakon prvih 45 minuta imao dva pogotka zaostatka, u nastavku su deklasirali prvenstvenog lidera

Faal i  Gajzler donijeli pobjedu u ludoj utakmici

Prva NL, 5. kolo

ORIJENT – ŠIBENIK 5:4

Stadion Krimeja. Gledatelja: 800.

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Majić (13'-11 m), 1:1 Faal (20'), 1:2 Torres (33'), 1:3 Božić (42'-11 m), 2:3 Faal (47'), 3:3 Tadejević (61'), 4:3 Faal (85'), 5:3 Gajzler (90'+5'), 5:4 Bačelić-Grgić (90'+7'-11 m)

Žuti kartoni: Bodetić,  Monjac (Orijent),  Pozo, Torres (Šibenik)

ORIJENT: Mohorović, Bodetić, Mulac, Bubnjar, Črnko (82. Gajzler), Faal (88. Valjan), Monjac (76. Simčić), Mohorovičić (76. Lazar), Milanović, Putnik, Tadejević.

ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Dujmović, Majić (64. Marijanović), Božić, Pozo (73. Rovis), Kolega, Torres (73. Lača), Roca (88. Bačelić-Grgić), Ćesić (88. Brajković), Cvijanović.

Igrala se 85. minuta, jedna duga lopta otišla je prema zadnjoj liniji gostujuće obrane, Gačić je glavom odbio loptu, ali samo na na 25 metara od šibenskog gola, gdje je usamljen stajao Baboucarr Faal i bez razmišljanja silovito raspalio.

Lopta je odsjela u mreži iza leđa nemoćnog Đakovića, a Faal se svojim trećim pogotkom prometnuo u junaka utakmice na Krimeji, usmjerivši svoju momčad prema prvoj pobjedi ove sezone.

Nije to bio kraj uzbuđenjima na Krimeji, gosti su krenuli po poravnanje, u petoj minuti sudačke nadoknade vremena Niko Gajzler se majstorski riješio svog čuvara i sjurio prema praznim vratima budući je i vratar Đaković otišao na domaću polovicu terena.

Gajzlerov je pogodak na kraju presudio, u sedmoj minuti sudačkog dodatka domaća je momčad skrivila najstrožu kaznu, ali pogodak Stipe Bačelića Grgića više nije mogao utjecati na ishod lude utakmice na Krimeji, u kojoj je domaća momčad nakon prvih 45 minuta imala dva pogotka zaostatka, a na kraju praktički deklasirala vodeću momčad, potpuno neprepoznatljivu u drugih 45 minuta.

Gosti su poveli već u 12. minuti, Mario Tadejević neoprezno je startao na Božiću, sudac je pokazao na bijelu točku, a Majić bez problema svladao Mohorovića svojim četvrtim pogotkom ove sezone.

Na poravnanje se nije dugo čekalo, osam minuta kasnije Emanuel Črnko je iz slobodnog udarca ubacio loptu na peterac, ubačaj je najbolje ispratio Faal i glavom poništio prednost gostiju – 1:1.

U 25. minuti Bodetić je pronašao Črnka, ovaj je loptu primirio prsima i silovito tukao poluvolejem, ali lopta je fijuknula iznad vratnice.

U 33. minuti Božić i Torres izigrali su zadnju liniju Orijenta, na kraju je Božić krenuo sam prema Mohoroviću, ali je onda petom ostavio loptu za Torresa, koji svojim šestim pogotkom ove sezone dovodi goste drugi put u vodstvo na Krimeji.

Tek što su Šibenčani krenuli s centra otvorila se prigoda za Riječane, Monjac se lijepim driblingom oslobodio čuvara, tukao, ali je lopta odsjela na vratnici.

U 41. minuti činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, Božić je lijepo u kontru lansirao Kolegu, koji je izašao sam ispred Mohorovića, Mohorovičić je pokušao spasiti izvjesno, ali je pritom skrivio najstrožu kaznu, a ovoga puta Božić je bio neumoljiv s bijele točke – 1:3.

Krimejčani su sjajno otvorili drugi dio utakmice, tek što se krenulo s centra Bubnjar je proslijedio jednu loptu u kazneni prostor gostiju, Faal je bio na pravom mjestu, primirio dodavanje i udarcem iz okreta iznenadio gostujućeg vratara Đakovića i svojim drugim pogotkom najavio preokret.

U 61. minuti Monjac je iz slobodnog udarca iznudio korner, Črnko je lijepo izveo udarac iz kuta i na drugoj strani pronašao Marija Tadejevića, koji glavom pogađa za 3:3, nakon petnaest minuta igre u drugom dijelu domaći nogometaši stvari su uspjeli vratiti na početak.

U 72. minuti mogli su domaćini potpuno preokrenuti tijek utakmice na Krimeji, Bubnjar je nakon kornera ostao sam na petercu, ali nije najbolje reagirao i prigoda je otišla u nepovrat, nekoliko trenutaka kasnije Mohorović je sjajnom reakcijom obranio udarac Božića, a onda su se ukazali Faal i Gajzler.