FINALE KUPA ZA ODBOJKAŠICE

Vukovarke slavile u finalu, Riječankama ostao žal

Srijeda, 28. prosinca 2011. 20:56 Napisao  Marko Babić

Rijeka - Vukovar 0:3 (22:25,  24:26, 23:25 ). Drugu godinu za redom Vukovarke su osvojile Kup svladavši Riječanke u finalu

RIJEKA - Finale Kupa Hrvatske za odbojkašice: Rijeka - Vukovar 0:3 (22:25,  24:26, 23:25 ). Dvorana Mladosti. Gledatelja: 1.500. Suci: Hranić i Milinović.

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić, Savić, Fabris, Čutuk, Sušić, Kamauli, Brčić, Magdić, Popić, Milosavljević

VUKOVAR: Džamarija, Grubeša, Čolak, Starčević, Đuričković, Stipanović, Čirić, Novalić, Mrđenov, Draženović, Rajković (L).

Odbojkašice Vukovara drugu godinu za redom pobjednice su Kupa Hrvatske, u riječkoj Dvorani mladosti svladale su aktualne hrvatske prvakinje odbojkašice Rijeke 3:0 (25:22, 26:24, 25:23). Riječanke tako nisu uspjele na domaćem parketu doći do 17. trofeja (Kup i prvenstvo) i tako prestići zagrebačku Mladost s kojom su sada izjednačene na 16 trofeja. Vukovarke su se pokazale spretnijim i sretnijim u finalu, demonstriravši koliko je zapravo važno iskustvo i činjenica da je ekipa već neko vrijeme na okupu.

Riječanke su uspjele izgubiti prvi set u kojem su cijelo vrijeme imale rezultatsku inicjativu i po nekoliko poena prednosti. Bilo je to 6:2, 9:5, pa čak i šest poena nakon neobranjivog servisa Matee Magdić (17:11). Iako je bilo naznaka nesigurnosti u riječkim redovima, 20:16 se činila dovoljna prednost. Ipak, pogreška Fabris, poeni Draženović i Starčević vratili su gošće u igru. Kod 22:22 trojni blok Vukovarki zaustavio je Fabris, Magdić je zatim pogriješila i prvi set je bio odlučen.

Drugi set je također ponudio neizvjesnu završnicu, nakon nekoliko sjajnih reakcija u obrani, Matea Magdić je realizirala napad i donijela Rijeci prednost 22:21. Ipak, Pilepić je zatim pogriješila na početnom udarcu, a Čutuk u napadu. Iva Zdrilić zatim je realizirala napad, a Čutuk sjajnom reakcijom na mreži donijela Rijeci set loptu (24:23).

I tu se zapravo prelomio susret, Ana Starčević spasila je set loptu, Paola Došen zatim katastrofalno reagirala na prijemu i gošće su imale set loptu koju je ubrzo realizirala Ana Starčević za nedostižnih 2:0.

Treći set sveo se na ganjanje rezultata za Riječanke, gošće su u jednom trenutku imale vodstvo 9:16. Riječanke su smanjile na 17:21, a nakon napada Pilepić i odličnog servisa Čutuk domaće odbojkašice stigle su do 21:21! Tada je na scenu stupila Ana Starčević, kod 23:23 je realizirala napad, a uskoro je neobranjivim servisom donijela Vukovaru drugi uzastopni Kup.