Superliga: Odbojkašice Rijeke slavile u derbiju protiv Dinama u Zagrebu

Subota, 11. prosinca 2021. 21:58 Napisao/la  SC

DINAMO – RIJEKA CO 1:3 (12:25, 25:21, 22:25, 15:25)

Dvorana Pešćenica. Suci: Jukić i Ivković.

DINAMO: Antunović 5, Marić (L), Volmut 11, Deak 9, Tomić 9, Mihaljević 14, Jularić 6, Makovac, Mišak, Grabić 1, Petrović 1, Nikačević 1, Pekvarić (L), Pažin.

RIJEKA CO: Gregorović, Volarić (L), Štiglić 22, Fabulić (L), Žarković, Trcol 11, Popić, Koraca 27, Brkičić, Mioč 3, Fabris 10, Pavačić, Aničić, Francetić.

Odbojkašice Rijeke CO slavile su na gostovanju kod Dinama, Riječanke su u Zagrebu dokazale da ove sezone s pravom pripadaju gornjem domu Superlige.

Idealno su djevojke trenera Igora Lovrivnova otvorile utakmicu, rezultat iz prvog seta dovoljno govori kakav je odnos snaga bio na parketu.

U drugom setu Riječanke su malo pokvarile dojam, nekoliko nepotrebnih pogrešaka utjecalo je na konačni ishod pa su domaće djevojke izjednačile rezultat, što nimalo nije pokolebalo gošće.

Predvođene Andreom Koracom i Marom Štiglić Riječanke su nastavile s dobrom partijom, u završnici trećeg seta upravo su Koraca i Štiglić donijele prevagu, da bi u posljednoj dionici iznova gošće u potpunosti izdominirale.

- Velika pobjeda. Odigrali smo sjajno, apsolutno najbolje ove sezone, kompletno svi od početka do kraja, angažirano, borbeno, bez puno grešaka. Prezadovoljan sam kako smo izgledali na terenu, djelovali smo kao ekipa, u nekim trenucima moćno, fino smo primali. Pravo zadovoljstvo, rekao je Igor Lovrinov, trener Riječanki.

Rezultati 10. kola: Brda – Karlovac 0:3, Dubrovnik – Split 3:2, Dinamo – Rijeka 1:3, Osijek – Kaštela 1:3, Vukovar – Mladost, odgođeno.