Superliga: Odbojkašice Rijeke CO uvjerljivom pobjedom otvorile drugi dio sezone

Subota, 22. siječnja 2022. 21:00 Napisao/la  KS
Odbojkašice Rijeke CO Foto: Kristian Sirotich

RIJEKA CO – KAŠTELA 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)

Dvorana mladosti. Bez gledatelja.

Suci: Markulin, Poropat

RIJEKA CO: Volarić (L), Štiglić, Smojver, Gregorović, Trcol, Popić, Koraca, Brkičić, Mioč, Fabris, Pavačić.

KAŠTELA: Šeremet, Karatović, Strize, Dragičević, Sesar, Parčina,  Matas, Žižanović (L), Ninčević.

Odbojkašice Rijeke CO uvjerljivom su pobjedom otvorile drugi dio Superlige, Riječanke su bez prevelikih poteškoća na Trsatu svladale djevojke Kaštela.

Nešto malo više od sat vremena trebalo je Riječankama da riješe utakmicu u svoju korist, niti u jednom trenutku konačni ishod nije bio upitan, pa čak niti kada su se gošće trudile nadoknaditi zaostatak.

U prvom setu Riječanke su se rano odvojile, povele su 19:11, dopustile suparnicama da dođu na 22:20 i 23:22, ali onda su Andrea Koraca i Mara Štiglić blokom donijele prednost.

Rezultat se slično kretao i u drugom setu, domaćim djevojkama dodatno su u prilog išle brojne pogreške djevojaka s juga, treći je set bio najizjednačeniji, ali kada su se Riječanke odvojile na 20:16 ništa više nije bilo sporno.

Riječanke su odigrale kvalitetnu utakmicu, s malo grešaka, možda je malo nesigurnosti bilo na prijemu, ali je zato blok bio jako kvalitetan u svim trima setovima.