CEV KUP ODBOJKAŠICA

Riječanke odlično parirale Volley Konizu

Srijeda, 31. listopada 2012. 21:01 Napisao  Marko Babić

Uzvratni susret 1/16  finala: HAOK Rijeka  - Volley Koniz 1:3 (18:25, 20:25, 25:14, 21:25)

RIJEKA - VOLLEY KONIZ 1:3

Uzvratni susret šesnaestine finala CEV kupa odbojkašica: HAOK Rijeka  - Volley Koniz 1:3 (18:25, 20:25, 25:14, 21:25).

Dvorana  mladosti. Gledatelja: 400. Suci: Fatrdla (Slovačka) i Onopas (Grčka). Delegat CEV-a: Kramar (Zagreb).

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić 4, Šćulac 5, Savić, Mioč, Kalebić 13, Magdić 20, Pešut 2, Car 6, Brčić 5.

VOLLEY KONIZ: Ferreira 2, Kubinova 2, Jenkins 10, Bulliard, Alves Cassemiro 13, Schafflutzel, Wigger, Pauli (L), Schulz 21, Svobodnikova 2, Moffett 11, Kronenberg.

Napad poeni: Rijeka 41, Volley Koniz 43.

Blok poeni: Rijeka 10, Volley Koniz 11.

Servis poeni: Rijeka 4, Volley Koniz 7.

Neforsirane pogreške: Rijeka 20, Volley Koniz 22.

Servis pogreške: Rijeka 8, Volley Koniz 7.

Odbojkašice Rijeke odličnom predstavom protiv Volley Koniza oprostile su se od CEV Kupa, te će europsku avanturu nastaviti u Challenge kupu. Riječanke su poražene i u uzvratnom ogledu, ali su pružile odličnu igru i nisu bile daleko od toga da susret ode u peti set. Iako su u prvoj utakmici izgubile 0:3, budući da vrijedi pravilo zlatnog seta, Riječankama bi i pobjeda u pet setova donijela priliku da izbore ukupnu pobjedu u dodatnoj dionici koja se igra u slučaju da obje ekipe upišu po jednu pobjedu neovisno o konačnom rezultatu. Na kraju je presudila kvaliteta gošći koje su se na vrijeme probudile.

Naime, nakon što su Švicarke povele 2:0 u setovima očito su pomislile da je to gotova priča. Riječanke su nastavili gristi i predvođene odličnom Mateom Magdić u napadu vrlo brzo su stigle do vodstva 10:6, dok su na drugu tehničku minutu odmora treće dionice otišle sa sedam poena prednosti (16:9). Tea Pešut nije imala svoju večer tako da je Igor Lovrinov dao priliku Ivani Šćulac. Gošće su vrlo brzo shvatile da neće tek tako privesti susret kraju, ali kada su jednom izgubile ritam bilo ga je teško vratiti. Počele su puno više griješiti i tako domaćinu dodatno olakšavati posao. Riječanke su odjurile po treći set kojega je dvama poenima zaključila Ivana Kalebić.

Četvrta dionica ponudila je novu dozu neizvjesnosti. Riječanke su blokovima Brčić, Kalebić i Magdić pobjegle na 14:11, ali se ta ista prednost nakon time outa gošći isto tako brzo istopila. Domaće odbojkašice držale su se u igri, tek kada se Alves probudila Koniz je pobjegao na 17:22. Riječanke su uzvratile s dva poena Kalebić, kod 21:23 domaćin je imao i napad, ali Magdić nije uspjela relizirati jednu tešku loptu. Schulz s druge strane nije imala milosti i uskoro je susret bio gotov.

I u prva dva seta Riječanke su dobro parirale gošćama iz Berna. Nakon nekoliko neforsiranih pogrešaka s obje strane, gošće su serijom 5:0 stigle do vodstva 4:8, dok su novom serijom 5:1 povećale prednost na 8:15. Rijeka je u tim trenucima pomalo hvatala zalet, a razika je prije svega bila posljedica odlične igre Švicarki u polju koje su hvatale gotovo svaku loptu. Domaće odbojkašice ipak su malo, pomalo uhvatile priključak, a prilika je propuštena kada Riječanke nisu iskoristile tri napada za 15:18. Drugu priliku nisu dobile.

Švicarke su i u drugom setu brzo preuzele kontrolu nad rezultatom. Kod 5:7 Riječanke su se u nekoliko navrata sjajno obranile, Došen je uhvatila jednu tešku loptu, ali nisu iskoristile kontru, a Schulz nije griješila. Nije bilo sreće ni sa sucima u toj dionici, nakon napada Zdrilić kod 11:13 dodijelili su poen gošćama iako je linijski sudac pokazao da je lopta unutar granica igrališta.

Fotogalerija: Sandro Donda