PRVA UTAKMICA FINALA

Riječanke uvjerljive protiv Splita 1700

Srijeda, 25. travnja 2012. 19:38 Napisao  Milan Kosanović

Rijeka - Split 1700 3:0 (25:20, 29:27, 25:23). Pobjedu nije ugrozilo niti lagano opuštanje u drugom setu

Rijeka – Split 1700 3:0

Prva utakmica doigravanja za prvaka: Rijeka – Split 1700 3:0 (25:20, 29:27, 25:23)  Dvorana mladosti, Rijeka. Gledatelja: 500. Suci: Hranić i Perić (obojica Zagreb).

RIJEKA: Došen (L), Pilepić 10, Zdrilić  9, Cvijić, Popić, Savić, Ćutuk 15, Magdić 11, Fabris 10, Rutar, Brčić 4.

SPLIT 1700: Burling 15, Vladušić, Čižmić, Vann, Madir 2, Kočar 4, Milardović, McNatt 14, Jelić 5, Charuk 12.

Odbojkašice Rijeke uvjerljivo su s rezultatom 3:0 u setovima slavile u prvoj utakmici finala doigravanja protiv gošći iz Splita. U posljednjoj dionici utakmice Riječanke su imale vodstvo 24:20, Splićanke su smanjile na 24:23 i dok su se svi pribojavali reprize iz drugog seta kada su Riječanke prokockale identično vodstvo i ušle u razigravanje, Iva Zdrilić poentirala je za 25:23.

Igračice trenera Igora Lovrinova lakoćom su dobile prvi set (25:20), no u drugom se odvijala prava drama. Naime, domaće igračice su imale vodstvo 24:20, no u tom trenutku došlo je do opuštanja što Splićanke koriste te serijom 5:0 okreću vodu na svoj mlin (24:25). Riječanke su na koncu ipak uspjele izvući set rezultatom 29:27.

Najefikasnija u redovima Riječanki ponovno je bila Bernarda Ćutuk s 15 osvojenih poena, a valja napomenuti i vrlo dobru igru mlade Katarine Pilepić koja je na koncu upisala deset poena.

Druga utakmica finala doigravanja na rasporedu je u nedjelju (29. travnja) kada Riječanke gostuju u Splitu.

Fotogalerija: Lario Tus