ŽOK RIJEKA SVLADALA SPLIT

Riječanke stigle na korak do osmog naslova prvaka

Nedjelja, 29. travnja 2012. 20:14 Napisao/la  Ivan Jelić

Split 1700 - Rijeka 0:3 (23:25, 20:25, 26:28). Riječanke povele 2:0 u finalnoj seriji

Split 1700 - Rijeka 0:3

Druga utakmica doigravanja za prvaka: Split 1700 - Rijeka 0:3 (23:25, 20:25, 26:28).

Spaladium Arena. Gledatelja: 300. Suci: Muha (Osijek) i Zamaklar (Belišće).

SPLIT 1700: Zovko, Burling 14, Vladušić, Čižmić, Vann, Madir 7, Kočar 1, Milardović, McNatt 11, Prkačin, Jelić 9, Charuk 12.

RIJEKA: Došen (L), Pilepić 4, Zdrilić, Savić, Čutuk 11, Magdić 11, Fabris 20, Brčić 2.

Riječanke su pobjedom u Splitu napravile veliki korak prema osvajanju šestog uzastopnog naslova prvakinja Hrvatske. Bio je to zanimlljiv susret, no, iskusnije i kvalitetnije gošće su u završnici svakog od setova znalački iste i osvojile. U prvome je pri rezultatu 23:24 Fabris donijela poen za osvajanje prve dionice. U drugome su Riječanke bile nešto bolje i lakše stigle do povećanja vodstva.

Prava borba se vodila tijekom trećeg seta. Riječanke su povele 7:1, ali su Splićanke preokrenule i povele 18:13. Na kraju dionice su imale tri set lopte. Niti jednu nisu iskoristile, da bi Samnata Fabris, najbolja igračica Rijeke,  pri rezultatu 26:27 poenom donijela pobjedu svojoj ekipi. Za desetak dana u Rijeci se igra treća utakmica u kojoj Riječanke imaju veliku prednost. No, Splićanke su najavile da se neće predati, te će pokušati napraviti iznenađenje.