Challenge kup: Riječke odbojkašice nadaju se da će zlatni set ponovo biti njihov adut

Ponedjeljak, 16. siječnja 2012. 22:38 Napisao  Marko Babić

Riječanke u uzvratu (Dvorana mladosti, 18 sati) moraju pobijediti bilo kojim rezultatom i u tom slučaju izborit će zlatni set i ekipa koja ga osvoji proći će dalje. Na taj način izbacile su u prošlom kolu finski Orpo Orivesi. Izabranice Igora Lovrinova nemaju što izgubiti i opušteno se mogu nadigravati sa suparnicima

Odbojkašice Rijeke u utorak od 18 sati u Dvorani mladosti dočekat će na domaćem parketu francuski Istres u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Challenge kupa. Riječanke su prvi susret izgubile 1:3, ali rezultat iz prve utakmice, odnosno osvojeni set  ne znači ništa, ni u pozitivnom, ni negativnom smislu. Naime, Riječanke u uzvratu moraju pobijediti bilo kojim rezultatom i u tom slučaju izborit će zlatni set i ekipa koja ga osvoji proći će dalje. Na taj način izbacile su u prošlom kolu finski Orpo Orivesi. Naravno, pod pretpostavkom da Riječanke prvo pobijede.

A mogu li uz pomoć domaće publike Riječanke iznenaditi Francuskinje? Ako je suditi prema slaboj igri u utakmici protiv Linza u Interligi i porazu na gostovanju u Istresu odgovor je - ne. S druge strane izabranice Igora Lovrinova nemaju što izgubiti i opušteno se mogu nadigravati sa suparnicima. Na kraju krajeva bilo bi lijepo nagraditi sebe i malobrojnu publiku prolaskom u osminu finala, pa makar morali naknadno tražiti sredstva za novo europsko putovanje. Ako im treba savjet, mogu ga potražiti u utakmici prošlog kola francuskog prvenstva između Istresa i Mullhousea u kojoj je Mullhouse slavio 3:0 na gostujućem terenu.