PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

HAOK Rijeka - Azena 1:3, Kostreni bod u Rovinju

Subota, 05. listopada 2013. 20:35 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Rijeka CO - Azena 1:3 (15:25, 23:25, 25:21, 23:25), Rovinj - Kostrena 3:2 (18:25, 25:18, 25:20, 19:25, 15:9)

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - AZENA 1:3

Utakmica 1. kola prve jakosne skupine Prve lige odbojkašica: Rijeka CO – Azena 1:3 (15:25, 23:25, 25:21, 23:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 70. Suci: Pavičić i Ramić. Delegat: Maksimovski (Križišće).

RIJEKA CO: Curać 2, Popić, Boban, Milosavljević (L), Cvijić, Radovani, Klobučar 5, Francetić, Pešut 17, Šćulac 18, Mioč 11, Kraljević 6.

AZENA: Visković 3, Uzelac 9, Bečić 17, Dodić, Klafurić, Pokrajčić 3, M. Radoš 1, Matić 21, Rupčić 8, Dugalić, Lukić, V. Radoš.

Napad poeni: Rijeka 41, Azena 46. Blok poeni: Rijeka 10, Azena 10. Servis poeni: Rijeka 8, Azena 6. Servis greške: Rijeka 16, Azena 11. Neforsirane greške: Rijeka 13, Azena 15.

Odbojkašice Rijeke porazom od Azene zakoračile su u novu sezonu. Ako je suditi prema prvoj utakmici izabranice Krešimira Jurića imaju razloga za optimizam, posebice kada se uzme u obzir da su pružile dobar otpor aktualnim viceprvakinjama.

Sigurno je da Riječanke očekuje mukotrpan posao, ali u utakmici protiv Azene viđene su naznake da riječka odbojka ima budućnost. Ivana Šćulac, Ana Mioč i Tea Pešut predvodile su riječku igru, nakon osvojenog trećeg seta, Riječanke su imale 21:18 u četvrtoj dionici. Nesigurnost i neiskustvo došlo je tada do izražaja i gošće su izbjegle peti set. Ipak, riječke odbojkašice nakon prve utakmice zaslužuju samo pohvale.

ROVINJ - KOSTRENA 3:2

Utakmica 1. kola druge jakosne skupine: Rovinj - Kostrena 3:2 (18:25, 25:18, 25:20, 19:25, 15:9). Dvorana Gimnasium. Gledatelja 150. Suci: Dravko Stipaničev (Rijeka), Igor Ruba (Pula).

ROVINJ: Cvitić, Božić, Šimunović, Jurić, Terlević, Slavulj, Vitasović, Ivanović, Grujić, Ćorić, Žarković, Janko.

KOSTRENA: Giaconi, Zdrilić, Mišković, Zubčić, Dujmić, Ljuština, Smeraldo, Bakarčić, Šikić, Vrbanc, Filipović, Fodolović.

Odbojkašice Kostrene prvenstvo su otvorile porazom na gostovanju u Rovinju, ali su ujedno osvojile vrijedan bod. Izabranice Željka Bradarića iskoristile su svoju priliku u trećem setu te su nakon vodstv 10:6 i 18:12 izborile petu dionicu.

Kostrena je uspjela povesti 3:0 u petom setu, ali domaće odbojkašice pomalo su preokrenule rezultat (8:6) i gošće više nisu imale snage i koncentracije za povratak.