PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Riječanke u obranu naslova krenule pobjedom u Splitu

Nedjelja, 17. veljače 2013. 20:51 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 1. kola prve skupine: Split 1700 - HAOK Rijeka 1:3 (23:25, 30:28, 19:25, 22:25)

Prva liga odbojkašica

SPLIT 1700 - RIJEKA CO 1:3

Utakmica 1. kola prve skupine: Split 1700 - HAOK Rijeka 1:3 (23:25, 30:28, 19:25, 22:25). Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 200. Suci: Zidanić i Adanga (oba  Zagreb).

Split 17000: Klarić, Charuk, Plourde, Helu, Maretić, Vukasović, Prkačin, Balajić, D'Errico, Glavinić, Anđelić, Svec.

RIJEKA CO: Došen, Pilepić, Zdrilić, Magdić, Pešut, Šćulac, Mioč, Brčić, Kalebić, Sušić.

Odbojkašice Rijeke pobjedom na gostovanju u Splitu krenule su u obranu naslova prvaka. Riječanke je u prvom susretu dočekala nešto ojačana ekipa Splita 1700 koji je za drugi dio sezone angažirao nekoliko američkih igračica i izabranice Igora Lovrinova morale su se dobro pomučiti za novu pobjedu.

Utakmica je trajala više od dva sata i riječke odbojkašice morale su se dobro pomučiti za svaki poen.

Rijeka je dobro otvorila utakmica povevši 8:4, te 15:11. No, to nije bilo dovoljno, Splićanke se vraćaju i prelaze u vodstvo (17:16). Rijeka ipak ima dovoljno iskustva i gošće su povele 1:0 u setovima.

Ako prva dionica nije ponudila dovoljno uzbuđenja, drugi set je bio priča za sebe. Rijeka je vodila 4:8 i 11:16 na tehničkim minutama odmora, te su imale čak tri set lopte kod 21:24! Izabranice Igora Lovrinova inače takve situacije lako rješavaju u svoju korist, ali ovoga puta Splićanke su se vratile serijom 3:0 i nakon velike borbe slavile 30:28.

To je donijelo dodatan vjetar u leđa domaćim odbojkašicama koje su u trećem setu imale šest poen prednosti (16:10). Rijeka se tada probudila, blok je proradio i izabranice Igora Lovrinova povele su 2:1. Split nije namjeravao lako odustati, zadržao je priključak u četvrtoj dionici do 16:16, ali onda je Rijeka pobjegla na 17:20 i 19:24 te privela susret kraju.