Superliga: Odbojkašice Rijeke CO poražene od Karlovca na Trsatu

Subota, 12. veljače 2022. 21:23 Napisao/la  KS

Domaće djevojke odigrale su jednu od lošijih domaćih partija u posljednje vrijeme, pa uvjerljiv poraz na kraju nikoga ne bi trebao čuditi

Odbojkašice Rijeke CO

Superliga odbojkašica, 15. kolo

RIJEKA CO – KARLOVAC  1:3 (15:25, 17:25, 25:21, 19:25)

Dvorana mladosti. Bez gledatelja.

Suci: Ivković i Jukić.

RIJEKA CO: Volarić (L), Štiglić 12, Žarković 1, Smojver, Grgurović, Trcol 12, Popić 3, Koraca 6, Brkičić, Mioč 5, Fabris 8, Pavačić 1, Aničić, Francetić.

KARLOVAC: Barić 29, Grgić (L), Malović 1, Pavlaković 3, Kolaković, Nikačević 5, Banavčić 5, Dujmović, Ištuk 16, Grubešić (L), Vrbanić 3, Badanjak 9, Belobaba, Načević.

Odbojkašice Rijeke CO poražene su od Karlovca u utakmici 15. kola Superlige, domaće djevojke odigrale su jednu od lošijih domaćih partija u posljednje vrijeme, pa uvjerljiv poraz na kraju nikoga ne bi trebao čuditi.

S obzirom na prikazano Riječanke na kraju mogu biti i zadovoljne, kako su u subotu igrale na Trsatu poraz je mogao biti i uvjerljiviji.

Riječanke su kriminalno loše otvorile utakmicu i to ih je pratilo čitavim tijekom, ma šta pokušavale jednostavno nije išlo.

U prvom setu mnogobrojnim su pogreškama dopustile Karlovčankama da se odvoje, u drugom setu uništila ih je Doris Barić, apsolutno najbolja igračica na utakmici praktički je sama napravila seriju 9:0 (što servisima, što smečom) i riječku minimalnu prednost (12:10) pretvorila u velik zaostatak (12:19).

U trećem setu brojne promjene trenera Igora Lovrinova konačno su urodile plodom, Riječanke su uspjele povezati nekoliko dobrih poteza, obraniti nekoliko lopti u polju i smanjiti zaostatak, ali u četvrtom se priča iznova vratila na početak.

Doris Barić obilježila je susret, najbolja odbojkašica Karlovca utakmicu je okončala sa čak 29 poena, od toga je čak devet napravila servisom.

Kod Riječanki u potpunosti su zakazale Mara Štiglić i Andrea Koraca, tek poneka djevojka i u ponekim trenucima, izdigla se iznad subotnjeg sivila.