INTERLIGA ODBOJKAŠICA

HAOK Rijeka slavila u Linzu preokretom u petom setu

Subota, 15. prosinca 2012. 21:18 Napisao/la  M. B.

Utakmica 12. kola: ASKO Linz - Rijeka 2:3 (34:36, 25:15, 25:20, 20:25, 11:15). Prvi set trajao je 34 minute

Interliga odbojkašica

ASKO LINZ - RIJEKA 2:3

Utakmica 12. kola: ASKO Linz - Rijeka 2:3 (34:36, 25:15, 25:20, 20:25, 11:15). Dvorana Urfahr. Gledatelja: 100. Suci: Zahorcova i Vojtišek.

ASKO LINZ: V. Teufl, Bible, Zauner, Livingston, Berger (L), P. Teufl, Klopf, Đurđević, Barfield

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić, Kalebić, Mioč, Magdić, Pešut, Brčić.

Odbojkašice Rijeke slavile su na gostovanju kod Linza nakon maratonskih pet setova. Čini se da izabranice Igora Lovrinova ove sezone ne mogu bez pet setova, ovoga puta pobijedile su Linz nakon 113 minuta igre.

Riječanke su u petoj dionici gubile 9:11, ali su na kraju sjajnom serijom 6:0 stigle do dva boda.

Izabranice Igora Lovrinova osvojile su prvi set koji je trajao 34 minute, a u kojem nisu uspjele sačuvati vodstvo 21:17. Drugi i treći set u potpunosti su pripale Austrijankama koje su u završnicu druge dionice ušle s deset poena (21:11), dok su u trećem setu imale pet poena prednosti (21:16). Riječanke su ipak uspjele posložiti redove i na kraju stići do petog seta i pobjede.