PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Drenova pobijedila Kostrenu, Rijeka CO uzela bod

Subota, 06. prosinca 2014. 18:08 Napisao  Marko Babić

Utakmica 9. kola, druga jakosna skupina: Rijeka CO - Nova Gradiška 2:3, Kostrena - Drenova 1:3

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - NOVA GRADIŠKA 2:3

Utakmica 9. kola, druga jakosna skupina: Rijeka CO - Nova Gradiška 2:3 (25:18,  16:25, 25:20, 20:25, 12:15). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Babić (Zagreb) i Miškulin (Sveti Lovreč).

RIJEKA CO: Bačić, A. Popić 3, T. Popić, Barać 2, Cvijić, Milosavljević, Boban 9, Francetić 12, Ščulac 29, Mioč 15, Vranješ.

NOVA GRADIŠKA: Kovač, Ivanišević, Papac 3, Šimunović, Mijić 10, Valentić, Glasnović 15, Dautović 7, Čeliković 12, Blum 19, Zirdum 1.

Napad poeni: Rijeka CO 51, Nova Gradiška 40.

Blok poeni: Rijeka CO 3, Nova Gradiška 16.

Servis poeni: Rijeka CO 16, Nova Gradiška 11.

Neforsirane pogreške: Rijeka CO 22, Nova Gradiška 20.

Servis pogreške: Rijeka CO 13, Nova Gradiška 8.

Utakmice 9. kola: Split 1700 - Đakovo 0:3, Kostrena - Drenova 1:3, Rijeka CO - Nova Gradiška 2:3, Osijek 06 - Dubrovnik 1:3.
Poredak: Dubrovnik 26, Nova Gradiška 21, Drenova 17, Rijeka CO 13, Kostrena 12, Osijek 06 11, Đakovo 6, Split 1700 2 boda.

Odbojkašice Rijeke prekinule su niz od četiri pobjede upisavši poraz od drugoplasirane ekipe Nove Gradiške. Za utjehu riječkim odbojkašicama ostaje činjenica da su u jednoj teškoj utakmici osvojile jedan vrijedan bod u borbi za četvrto mjesto, a s druge strane malo je nedostajalo da uzmu tri boda.

Ako se utakmica može svesti pod jedan poen, za domaće odbojkašice to je bio onaj kod vodstva u četvrtom setu 18:16. Riječanke su imale dobiven poen, ali Dautović je uspjela uhvatiti i prebaciti loptu. U nastavku poena Astrid Popić poslala je loptu van granica igrališta. Umjesto tri poena prednosti (19:16), riječke odbojkašice ubrzo su se našle u zaostatku (18:23) nakon što su gošće uspjele zaustaviti Brunu Francetić.

Nova Gradiška u petom setu preuzela je kontrolu nad rezultatom (5:10). Rijeka je u samoj završnici stigla na 11:13. Glasnović je blokirala Francetić, a isti rasplet bio je i kod 12:14 i druge meč lopte za gošće.

Nakon odličnog prvog seta, Riječanke su nešto lošije otvorile drugu dionicu.  (4:8, 6:12). Na početni udarac došla je Bruna Francetića koja je nizom kvalitetnih servisa vratila domaćina u igru (10:12). Ipak, tu je preokret i zaustavljen. Sličan scenarij s drugačijim raspletom bio je u trećoj dionici. Gošće su povele 6:0, a na servis Francetić Rijeka je nanzala pet poena. Kod zaostatka 7:11, riječke odbojkašice su na servis Ane Mioč napravile seriju 7:0! Nova Gradiška zadržala je priključak do kraja seta (21:20), a onda je uslijedio niz dobrih servisa Lee Boban kojom je domaćin priveo set kraju.

Bila je ovo još jedna utakmica u kojoj je Rijeku predvodila Ivana Šćulac, koja je ovoga puta imala puno teži posao protiv odličnog gostujućeg bloka koji je prelomio utakmicu. Ostao je dojam da je blok gošćama donio poene u ključnim trenucima.

KOSTRENA - DRENOVA 1:3

Utakmica 9. kola, Druga jakosna skupina: Kostrena – Drenova 1:3 (21:25, 27:25, 21:25, 18:25). Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 50. Suci: Brlas i Tota (oba Rijeka). Delegat: Maksimovski (Križišće).

KOSTRENA: Zdrilić 23, Dujmić, Murgić, Vrbanc 11, Tićak 8, Bakarčić, Šaban 3, Brajković (L), Malatestinić 10, Bačić.

DRENOVA: Matijević, Savić, Surina 3, Buljat 15, Mudrić 11, Čargonja 2, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcato, Pešut 21, Pavličić 20, Mavrinac (L).

Napad poeni: Kostrena 46, Drenova 50.

Blok poeni: Kostrena 4, Drenova 13.

Servis poeni: Kostrena 5, Drenova 9.

Servis greške: Kostrena 12, Drenova 14.

Neforsirane greške: Kostrena 14, Drenova 17.

Odbojkašice Drenove pobijedile su Kostrenu u lokalnom derbiju 9. kola. Riječanke su tako drugi put ove sezone svladala Kostrenu u utakmici u kojoj je domaćin mogao izvući povoljniji rezultat da nije bilo pogrešaka u odlučujućim trenucima.

Kostrena je u prvom (14:10) i četvrtom setu (15:11) prokockala solidnu prednost, dok u završnici trećeg nije bilo koncentracije u egal rezultatu.